"Все пропало!": У Росії починається агонія рубля

Ринок російського держборгу продовжує котитися в прірву і тягнути за собою рубль, незважаючи на заяви Мінфіну, який закликає інвесторів «не панікувати».

Рубль продовжує падіння. Фото: соцмережі.

Агонія рубля тільки починається - вважають експерти, і дуже скоро курс долара в Росії досягне 80 рублів і більше. Залишилося чекати лічені дні. Тому експерти рекомендують позбутися рублів скоріше, передають Патріоти України.

Ринок російського держборгу продовжує котитися в прірву і тягнути за собою рубль, незважаючи на заяви Мінфіну, який закликає інвесторів «не панікувати». Ціни боргових паперів уряду РФ падають четвертий день поспіль, а курс долара наближається до позначки 70 рублів на повідомленнях про те, що повернулися з канікул сенатори США і почали обговорення нового санкцій пакета із закону про протидію «агресії Кремля».
Індекс RGBI, що визначає ціни облігацій федеральної позики, обвалився до мінімуму з червня 2016 року. За тиждень він втратив 2,19 пунктів, знижуючись зі швидкістю, яку ринок останній раз бачив в січні 2016- го при нафті по 27 доларів за барель Brent. За серпень падіння склало 4,05% і стало рекордним за масштабами з грудня 2014-го.
Розпродаючи папери, нерезиденти скуповують валюту і штовхають до нових мінімумів рубль: у п'ятницю курс долара оновив рекорд з березня 2016 року - 69,95 рубля. Євро закріпився вище 80 рублів і ледь не ступив за позначку 81, до якої курсу не вистачило 12 копійок.
Ринок реагує на загострення в справі Скрипалів, на бомбардування Сирії і чекає санкцій, перераховує головний аналітик «БКС Прем'єр» Антон Покатовіч. На слуханнях, що відбулися напередодні в банківському комітеті верхньої палати конгресу, обговорювалися нові заходи проти російських олігархів і державного боргу, інвестиції в який, на думку законодавців, необхідно заборонити.
Не чекаючи санкцій, західні фонди продовжують скидати ОФЗ. До теперішнього моменту їх частка на ринку впала до мінімуму з грудня 2016 року - 26-27%, хоча ще в квітні досягала 34%, повідомив у четвер Мінфін.
У грошовому вираженні за 5 місяців нерезиденти позбулися паперів на рекордні 600 млрд рублів. З урахуванням того, як руйнується рубль, «ніяких сумнівів в підвищенні ставки ЦБ на найближчому засіданні вже немає», каже директор аналітичного департаменту «Локо-Інвест» Кирило Тремасов.
Питання лише в тому, чи витримають ринки до наступної п'ятниці, або ЦБ доведеться, як і в грудні 2014 року, приймати екстрене рішення на позачерговому засіданні, додає він. «Рубль готується до нового витка ослаблення», - каже Покатовіч. "70 рублів за долар і вище - питання часу", - згодна аналітик «Фрідом Фінанс» Анастасія Соснова.
Проблема в тому, що підйом ставки на 0,25 п.п., тільки посилить паніку, продовжує Тремасов: центробанку потрібно подовжити паузу в скупці валюти до кінця року і почати викуповувати ОФЗ на ринку на суму 100-200 млрд рублів в місяць.
«Фінансова влада не до кінця усвідомлює і відчуває весь можливий масштаб катастрофи, що насувається», - попереджає експерт. - Якщо дотримуватися традиційних заходів, я думаю, ми отримаємо повторення 2014 року».

Турецький експорт у РФ у першому півріччі досягнув восьмирічного максимуму, - західні ЗМІ

субота, 13 серпень 2022, 14:00

Експорт турецьких товарів до Росії у першому півріччі досяг восьмирічного максимуму у майже 3 млрд доларів. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України. Міністр транспорту Туреччини Аділь Караісмаїлоглу зазначив, що торгівля автомобілями з Росією...

Fitch і S&P погіршили рейтинг України до обмеженого дефолту

субота, 13 серпень 2022, 10:50

Нещодавно у Міністерстві фінансів заявили, що терміни погашення всіх 13 серій суверенних єврооблігацій буде продовжено на два роки. Купонні платежі також відтерміновуються на цей період. Таким чином Україна за ці два роки зможе зекономити майже 6 мілья...