Великі депозити приватних осіб в російських банках - розміром більше 100 млн рублів - можуть бути примусово конвертовані в капітал проблемних фінансових організацій. Про це заявив заступник міністра фінансів Олексій Моісєєв, передають Патріоти України з посиланням на ТАСС.
"По суті економічної діяльності фізособи з такими великими внесками не відрізняються від юридичних", - цитує Моісєєва ТАСС.
Моісєєв додав, що ідея про запровадження механізму bail-in (примусової конвертації вимог кредиторів третьої черги в субординовані позики або статутний капітал банку) поки обговорюється в Мінфіні за участю інших відомств. Загалом дискусія про можливість застосування такого способу підтримки банків, які опинилися у важкій ситуації, ведеться з минулого року.
"Поки немає точного розуміння про граничну суму вкладу, йде мова, чи буде це мільярд чи 100 млн рублів", - пояснив представник Мінфіну.
Аналогічна схема підтримки проблемних банків була використана на Кіпрі в 2013 році. В рамках реструктуризації фінансової системи влади ввели одноразовий податок на внески, що перевищують €100 000 (так звана "стрижка вкладів"). Застраховані вклади менше зазначеної суми порушені були.
У середині січня Моісєєв говорив, що механізм bail-in на першому етапі торкнеться тільки юридичних осіб. "Ідея зрозуміла, що кредитори стають акціонерами. Про те, як це буде працювати, хто буде приймати рішення, на якому етапі, скільки - все це знаходиться в стадії опрацювання", - зазначав він.
Від травня 2025 року курсанти вищих військових закладів України почали отримувати підвищене грошове забезпечення. Про це свідчить постанова Кабінету міністрів України № 455, ініційованої Міністерством оборони України, передають Патріоти України. Постан...
Прогнози щодо курсу долара змінюються. Зокрема тому що Україна цьогоріч отримає рекордну допомогу. Повільна девальвація гривні очікується в другій половині нинішнього року. Про це йдеться в оновленому прогнозі інвесткомпанії Dragon Capital, передають П...