Заплатять за все: Мінфін Росії запропонував "тимчасово" вилучити заощадження росіян

Багатим вкладникам в Росії готують так звану "стрижку вкладів".

Ілюстрація:nahnews.org

Великі депозити приватних осіб в російських банках - розміром більше 100 млн рублів - можуть бути примусово конвертовані в капітал проблемних фінансових організацій. Про це заявив заступник міністра фінансів Олексій Моісєєв, передають Патріоти України з посиланням на ТАСС.

"По суті економічної діяльності фізособи з такими великими внесками не відрізняються від юридичних", - цитує Моісєєва ТАСС.

Моісєєв додав, що ідея про запровадження механізму bail-in (примусової конвертації вимог кредиторів третьої черги в субординовані позики або статутний капітал банку) поки обговорюється в Мінфіні за участю інших відомств. Загалом дискусія про можливість застосування такого способу підтримки банків, які опинилися у важкій ситуації, ведеться з минулого року.

"Поки немає точного розуміння про граничну суму вкладу, йде мова, чи буде це мільярд чи 100 млн рублів", - пояснив представник Мінфіну.

Аналогічна схема підтримки проблемних банків була використана на Кіпрі в 2013 році. В рамках реструктуризації фінансової системи влади ввели одноразовий податок на внески, що перевищують €100 000 (так звана "стрижка вкладів"). Застраховані вклади менше зазначеної суми порушені були.

У середині січня Моісєєв говорив, що механізм bail-in на першому етапі торкнеться тільки юридичних осіб. "Ідея зрозуміла, що кредитори стають акціонерами. Про те, як це буде працювати, хто буде приймати рішення, на якому етапі, скільки - все це знаходиться в стадії опрацювання", - зазначав він.

Відключення світла 15 червня: У ДТЕК і "Укренерго" повідомили, коли не буде електрики

субота, 15 червень 2024, 11:44

Сьогодні, 15 червня, в Україні будуть діяти стабілізаційні графіки відключення світла, адже було запроваджено ліміти на споживання електроенергії по всій країні Про це повідомили у НЕК "Укренерго" і ДТЕК, передають Патріоти України. Так, у суботу графі...

Готуйте павербанки! "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС - відключення можуть почастішати

субота, 15 червень 2024, 9:57

В Україні "Енергоатом" виведе в ремонт п’ять енергоблоків АЕС. Тиждень тому вийшов з ремонту один блок атомної електростанції. Про це в ефірі "Київ24" розповів енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав...