Основна частина доходів українців витрачається на продукти харчування і на оплату житлово-комунальних послуг. У зв'язку з цим населення стало виділяти значно менше коштів на відпочинок і власні потреби. Про це заявила керівник відділу B2B міжнародної компанії з дослідження ринків GfK Ukraine Тетяна Ситник, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"В Україні близько 40% складають витрати на продукти харчування. У 2015 році зросла частка грошей, які витрачаються на житлово-комунальні послуги через підвищення тарифів. А такі категорії, як відпочинок, на жаль, скоротилися", - зазначила вона.
Ситник наголосила, що така статистика свідчить про те, що Україна потрапила в зону країн з низькою купівельною спроможністю. До даної категорії експерт також віднесла Молдову, Румунію, Болгарію, Косово і Македонію.
Експерт зазначила, що в проведеному дослідженні враховувалося, яку частку доходів споживач може витратити в роздрібній торгівлі для задоволення власних потреб, а також те, скільки у нього залишиться на послуги і відпочинок.
"До речі, Україна за цим показником також відстає - у нас найвищий відсоток витрачається саме на товари (понад 60%, тоді як в інших досліджуваних країнах цей показник сягає близько 30%). Чим далі на захід і північ, тим багатші там країни" , - резюмував експерт.
З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...