Державна аудиторська служба виявила порушень в "Укроборонпромі" на сотні мільйонів

Протягом 2014-2016 років в плановому порядку було проведено державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств державного концерну.

Ілюстрація:Everyday.Sumy

В ході перевірок підприємств-учасників ДК "Укроборонпром" Державна аудиторська служба виявила факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на сотні мільйонів гривень. Про це йдеться в листі Держаудитслужби на адресу Мінекономрозвитку, передають Патріоти України з посиланням на Економічну правду.

У листі наголошується, що протягом 2014-2016 років в плановому порядку було проведено державні фінансові аудити та ревізії діяльності дванадцяти підприємств "Укроборонпрому".

За результатами перевірок виявлено факти фінансових порушень та неефективного управління ресурсами на 557,8 млн гривень.

"Перш за все - через маніпулювання процесом формування фінансових результатів для мінімізації сплати податків і відрахувань до бюджету", - наголошується в листі ДАС.

Як зазначається, були виявлені випадки реалізації продукції за цінами, нижчими від собівартості, не виконувалися договірні зобов'язання, що призводило до утворення боргів і застосування фінансових санкцій.

Цифри в звіті аудиторської служби могли бути значно більші, проте деякі підприємства ДАС не змогла перевірити через відсутність звітності.

"Ревізія фінансово-господарської діяльності ДП "Харківське державне авіаційне підприємство" за 2013-2016 роки в квітні 2017 року не проведена через відсутність ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової звітності тільки за третій квартал 2016 року. Про це повідомлені НАБУ і поліція", - йдеться в листі.

Найбільші порушення виявлено в компанії "Укрспецекспорт" і на її дочірніх підприємствах: «Промоборонекспорт», «Укрінмаш», «Таско-експорт», «Прогрес», «Спецтехноекспорт», «Укроборонсервіс».

Служба також встановила порушення, які призвели до втрати активів та неефективних видатків ресурсів на загальну суму понад 685 млн гривень.

Як сказано в листі ДАС, дочірні підприємства «Укрспецекспорту» (входить до складу концерну - ред.) і сама компанія в 2016 році здійснювали витрати, не передбачені фінансовими планами, а ДП «Таско-експорт» взагалі витратило понад 533 млн гривень при відсутності фінпланів.

Крім цього, в 2014-2015 роках Держфінінспекція двічі проводила ревізії «Укроборонпрому», які виявили фінансові порушення і факти неефективного витрачання ресурсів на загальну суму понад 500 млн гривень.

Як відомо, концерн майже повністю контролюють люди президента Петра Порошенка.

З 2014 року концерном керує Роман Романов. Фізик-педагог за освітою, до свого призначення в «Укроборонпром» Романов був дилером корпорації «Богдан» в Херсонській області, а під час президентських виборів 2014 року очолював штаб Порошенка в області.

Великий вплив на концерн має давній бізнес-партнер Порошенка Олег Гладковський, який зараз є першим заступником Секретаря РНБО.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...