Два столичних і один львівський: У Міносвіти розповіли про найпопулярніші серед абітурієнтів українські виші

Вступна кампанія в Україні стартувала 29 червня. Подавання абітурієнтами електронних заяв до вишів почалося 12 липня, а закінчиться 26 липня.

Київський національний університет імені Шевченка - найпопулярніший серед абітурієнтів. Ілюстрація:confstat.org.ua

Найпопулярнішими за кількістю заяв на вступ серед українських абітурієнтів є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Про це директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров заявив під час брифінгу в Києві 20 липня, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт відомства.

Зазначають, що абітурієнти зареєстрували понад 144 тис. електронних кабінетів і подали майже 580 тис. електронних заяв. Загалом на всі освітньо-кваліфікаційні рівні – молодший спеціаліст, бакалавр і магістр – 290 тис. вступників подали приблизно 897 тис. заяв.

"Ці цифри цілком відповідають нинішньому етапу вступної кампанії, яка перебуває на "екваторі". Зараз буде певний момент, коли подання заяв уповільниться, а потім дуже пришвидшиться в останні дні – це загальна динаміка всіх років", – сказав Шаров.

За даними міністерства, найпопулярніші виші України за кількістю заяв розташувалися в такому порядку:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 29,5 тис.;

Львівський національний університет імені Івана Франка – 23,9 тис.;

Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" – 19,2 тис.;

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 17 тис.;

Національний університет "Львівська політехніка" – 15,6 тис.;

Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна – 13,7 тис.;

Київський національний торговельно-економічний університет – 13,4 тис.;

Національний авіаційний університет – 13,1 тис.;

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара – 12,3 тис.;

Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова – 11,5 тис.

У Міносвіти повідомили, що найпопулярнішими спеціальностями залишаються економіка, право, туризм, міжнародні відносини, комп'ютерні науки.

Вступна кампанія в Україні стартувала 29 червня. Подавання абітурієнтами електронних заяв до вишів почалося 12 липня, а закінчиться 26 липня.

Абітурієнти можуть подати до дев'яти заяв на чотири спеціальності в різних вишах. Це треба робити в електронному кабінеті на сайті ez.osvitavsim.org.ua.

Рейтингові списки зарахування за результатами зовнішнього незалежного оцінювання оприлюднять не пізніше ніж о 12.00 1 серпня.

Під час вступу цього року дійсні сертифікати ЗНО 2016-го і 2017 років.

Евакуація цивільних: Наскільки ймовірний контрнаступ ЗСУ й деокупація територій

вівторок, 9 серпень 2022, 23:20

Щодо термінів повного звільнення окупованих територій, то тут вангувати важко. Насамперед усе залежить від темпів переозброєння ЗСУ.. 2 серпня стартувала обов’язкова евакуація цивільного населення з Донецької області. Кабмін створив координаційний штаб...

Чому Мінськ "образився" на Київ і чи є загроза вторгнення з півночі

вівторок, 9 серпень 2022, 23:11

Я неодноразово попереджав, що не варто створювати власними руками образ ворога в безпосередній близькості наших кордонів, штовхаючи РБ в так звані "братні обійми" Росії. Українсько-білоруські відносини загострились напередодні вторгнення рф: сьогодні М...