Екологічна катастрофа наближається: Сосновий ліс, висаджений в середині минулого століття, масово гине через посуху в Криму (фото)

Також ЗМІ відзначають, що у соснових посадках гірського заповідника Тепе-Оба розпалюють багаття, влаштовуючи пікніки, пиляють сосни на господарські потреби.

Фото:KafanewsВ окупованому Росією Криму через посуху масово гине сосновий ліс, який висадили в 60-х - 80-х роках минулого століття. Про це повідомляє сайт Кafanews, зазначають Патріоти України.

Зазначається, що посадки кримської сосни масово почали гинути на Тепе-Оба (гірський хребет поблизу Феодосії) 3-4 роки тому.

"Першими ознаками було пожовтіння хвої на гілках дерев, потім хвоя почала опадати. Кількість дерев з пожовклою хвоєю збільшується", - повідомляється на сайті. У ЗМІ відзначають, що спочатку можна було припустити, що сосни жовтіють через нестачу вологи.

"Так, в районі хребта Тепе-Оба рослини ростуть в умовах дефіциту вологи. Проте, сосна кримська благополучно розвивалася на вершині і схилах хребта. Величезної шкоди посадкам завдали лісові пожежі 2000-х, особливо 2009 року, коли вигоріло кілька гектарів соснових посадок на вершині і південному схилі".

Крім того, на території заповідника "Гірський масив Тепе-Оба" ростуть рідкісні рослини, які дотепер не виявлено в жодній іншій точці Криму.

"Однак в списку з 5 видів, що охороняються на Тепе-Оба, такі ендеміки з незрозумілих причин не вказані. З огляду на особливий статус соснових посадок на території східної частини хребта, їхню біологічну, екологічну та естетичну цінність, м'яко кажучи, дивує ставлення природоохоронних структур до моніторингу стану посадок", - зазначається.

Також ЗМІ відзначають, що у соснових посадках розпалюють багаття, влаштовуючи пікніки, пиляють сосни на господарські потреби.

"Можна припустити, що посушливі роки послабили сосни, а це, в свою чергу, призвело до масового розмноження шкідників. Був порушений природний баланс. Частина сосен повалена штормом. Можна розгледіти, що кора і луб дерев пошкоджені шкідниками.

Деревина покрита ходами короїдів, в корі безліч отворів, зроблених імовірно сосновим вусанем. Діаметр отворів більше 5 мм. Особливо добре помітні ушкодження на зламах стовбурів. Під стовбурами видні гірки деревної тирси - результат життєдіяльності жуків. Без проведення серйозних заходів по обробці соснових посадок інсектицидами для знищення шкідників не обійтися," - зазначається в повідомленні на сайті.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...