Горе окупанта: У Криму бідкаються через брак води, купувати хочуть в України

Будувати водогінну лінію з материкової Росії Криму тим більше не вигідно.

Північно-Кримський канал забезпечував півострів водою на 85%. Ілюстрація:lebed.com

Проблеми з запасами води у водосховищах на окупованому півострові чиновники обговорили під час круглого столу на тему: "Можливості експлуатації водних ресурсів Південно-Східного Криму". Так, "заступник голови" міської ради Феодосії Петро Полтавський розповів, що ситуація щодо забезпечення населення питною водою важка у всьому Південно-Східному Криму, але в Керчі, Феодосії та Судаку проблема стоїть особливо гостро. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на 15 минут.

Полтавський, зокрема, сказав, що у Фронтовому водосховищі на сьогоднішній день 5,7 мільйона кубічних метрів води. Цей запас є, так званим, "мертвим обсягом" - взяти звідти для населення нічого не можна. У Феодосійському водосховищі знаходиться 8 мільйонів куб. м води, шість з яких - "мертвий" обсяг.

"Йдуть розмови про те, щоб очистити забірний ковток по Фронтовому водосховищу, і хоча б ще 1,5 мільйона кубів води звідти взяти. У гіршому становищі тільки Керч, в п'ятницю, 25 березня, закачування туди закінчено і почнеться закачування в Феодосійське водосховище

. Але в кращому випадку нам дадуть три мільйони кубів з п'яти заявлених. Це ніщо, бо за добу місто споживає майже 45 тисяч кубів води, а до сезону споживання може зрости до 80 кубів. Води нам не вистачить однозначно. Те, що зараз є в Феодосійському водосховищі, це грубо кажучи, на 60 днів роботи, якщо не менше. Все буде залежати від того, скільки візьме у нас Судак", - розповів Полтавський.

Він додав, що Білогірське водосховище на сьогоднішній момент наповнене водою на 37%, а Тайганське всього на 14% - велика частина з цього також мертвий обсяг води.

Також Полтавський повідомив, що Крим можна тимчасово забезпечити водою за рахунок внутрішніх джерел - це буріння водозабірних підземних свердловин. Однак це тимчасовий захід, бо такі свердловини виснажуються і засолюються.

За словами чиновника, щоб вирішити проблему на довгострокову перспективу, потрібно вирішувати питання з Україною і Північно-Кримським каналом, або будувати нитку водогону з материкової частини Росії. Однак останній варіант призведе до помітного збільшення тарифів на воду.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...