Залишається відкритим питання щодо розпорядників бюджетних коштів, з якими аптеки мають укладати договори на місцях. Аптечна професійна асоціація України стурбована тим, що програма «Доступні ліки», старт якої вже анонсовано, з низки вагомих причин не набере чинності, як обіцяно, з 1 квітня. Новину передають Патріоти України із посиланням на українські ЗМІ.
Одна із них – формування Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Починаючи з 25 березня протягом 10 днів, відповідно до постанови Кабінету міністрів від 17 березня 2017 р. №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів», його має бути наповнено та затверджено МОЗ, а це вже ніяк не може відбутися до 1 квітня.
«Дійсно, протягом десятиденного терміну виробники і дистриб’ютори мають подати необхідну інформацію щодо лікарських засобів, які потім буде включено до реєстру. Ця інформація надаватиметься ними до 3 квітня. Далі цей реєстр має бути затверджено Міністерством охорони здоров’я і тільки тоді аптеки зможуть закуповувати ці лікарські засоби для забезпечення хворих на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. І це також займе час», – зазначив директор Аптечної професійної асоціації Володимир Руденко.
До того ж залишається відкритим питання щодо розпорядників бюджетних коштів, з якими аптеки мають укладати договори на місцях. Досі перелік даних суб’єктів не оприлюднено на сайті МОЗ чи в інших інформаційних джерелах. А без договору жодна з аптечних установ не почне відпускати лікарські засоби. Треба мати на увазі, що укладання відповідних угод також не робиться в одну мить.
Тобто реально, на думку АПАУ, програма зможе повноцінно набути чинності в десятих числах квітня. «Ситуація складається таким чином, що люди не отримають обіцяного програмою «Доступні ліки» у заплановане число, і першими, кого можуть звинуватити в цьому, стануть аптеки», – наголосив Володимир Руденко.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...