"На самому кінці ракети є довга голка – це система аварійного порятунку. У процесі виходу на траєкторію виведення ракети, на 115 секунді, спочатку скидається ось ця ось голка системи аварійного порятунку. Щойно її скинули, системи аварійного порятунку в нормальному розумінні немає. А кажуть, що вона спрацювала", – розповів він.
Авіаексперт зазначив, що систему аварійного порятунку вже було відкинуто, коли на 118-й секунді почалося відділення бічних блоків ракети, позаштатне відділення одного з яких і призвело до аварії. "Ракету розвернуло, система управління намагалася це парирувати, ситуація почала розвиватися, і за 46 секунд, коли вже не було системи аварійного порятунку, пройшла команда "аварія ракети". У цей момент залишився головний обтічник, там є... система двигунів відведення, якій вдалося відірвати корабель від ракети, що зазнала аварії", – пояснив він.
Лукашевич підкреслив, що астронавти пройшли "по лезу бритви". "Їх урятувало тільки те, що аварійна ситуація розвивалася 46 секунд, зі 119-ї секунди... Якби там було все набагато швидше, кілька секунд, якби від удару вибухнув центральний блок, їх би [космонавтів] просто розмазало, їх би ніщо не врятувало. Їх урятувало чудо... Вони навіть не у сорочці – вони в кожусі народилися", – запевнив експерт.
Він додав, що космонавти врятувалися всупереч, а не завдяки "Роскосмосу". "Ракету збирали з порушеннями технології. І це факт. Коли зараз кажуть, що будемо шукати причину, будуть якісь кадрові висновки, [глава "Роскосмосу"] Дмитре Рогозін, я до вас зараз особисто звертаюся! Під час монтажу системи аварійного порятунку не знайшлося грошей на оплату пожежної служби. Ось 40–50 років це в регламенті є, за всіма нормативами, пожежники. Коли заряджають там сотні кілограмів цієї вибухівки, цього ракетного палива, а цього разу не було! І саме ця система, яку збирали з порушенням регламентів, саме вона врятувала життя космонавтів. У нас гроші на попів є, які бризкають водою на ракету, а на пожежну службу не було", – підсумував Лукашевич.
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...
Промокоди стали невід'ємною частиною сучасного онлайн-гемблінгу, і казино Favbet не є винятком. Ці спеціальні коди пропонують гравцям додаткові бонуси та можливості, збільшуючи шанси на виграш. Використання промокодів може значно підвищити рівень задов...