І хай Україна летить в тартарари: Е-декларування можуть запустити в режимі, що дасть безкарність керівництву країни, - РПР

Найбільше обурення у громадськості викликає факт, що корупційна верхівка воліє краще збанкрутити державу, ніж поставити під удар свої незаконні статки або піти у відставку з награбованим.

Електронне декларування спростить життя країні, але не корупціонерам. Ілюстрація: dt.ua.

Систему електронного декларування в Україні можуть запустити в режимі, що дасть безкарність керівництву країни. Про це йдеться в заяві експертів антикорупційної групи "Реанімаційного пакету реформ", передають Патріоти України.

Таким чином вони прокоментував відмову служби у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій. "Українська влада готується перенести запуск системи електронних декларацій або запустити її таким чином, щоб гарантувати безкарність чиновників, які подали неправдиві відомості про свою власність", - наголошується в заяві.

"Згідно з українським законодавством електронні декларації будуть мати юридичне значення після того, як система отримає сертифікат відповідності комплексу збирання та обробки електронних декларацій. 12 серпня 2016 року Державне агентство спеціального зв'язку прийняло офіційне рішення не надавати системі електронних декларацій цей сертифікат", - відзначають експерти.

"Якщо система не має такого сертифіката, він не може бути запущений і якщо буде запущений в тестовому режимі, декларації не прийматимуться в якості належного доказу в суді і, отже (чиновники), не можуть нести кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації", - підкреслюється в заяві.

У РПР наголосили, що відмова надавати сертифікат є "спробою зірвати запуск системи електронних декларацій та введення кримінальної відповідальності за подання завідомо неправдивої інформації в декларації про активи". Раніше повідомлялося, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ в п’ятницю ввечері повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

Україна може реанімувати Мінський процес з допомогою гуманітарного напрямку

понеділок, 29 листопад 2021, 17:49

Росія категорично відмовляється від будь-яких, навіть косметичних змін Мінських угод. Президент Росії Володимир Путін пояснював, що зміна одного пункту може потягнути за собою зміну і інших. У зв'язку з цим він виключив можливість зміни Мінських угод.

Збиття українського "Боїнгу" над Тегераном: в Ірані почалися судові слухання

вівторок, 23 листопад 2021, 17:18

Президент України Володимир Зеленськийзаявив, що «всі винні в цій катастрофі обов’язково будуть притягнуті до відповідальності. У сучасному світі немає шансу, що такий злочин залишиться без належної реакції. Строку давності у таких злочинів теж немає.