"Історична профанація, яка пахне роспропагандою": В Україні відреагували на звинувачення у колабораціонізмі від конгресменів США

Заява американських конгресменів щодо Бандери та Шухевича абсолютно напхана російськими термінами, які сьогодні використовують кремлівські ЗМІ.

Конгрес США. Ілюстрація:Укрінформ

Лист 56 конгресменів США до Держдепартаменту, в якому вони висловили стурбованість "прославлянням" в Україні нацистських колабораціоністів Степана Бандери і Романа Шухевича, а також ОУН і УПА, свідчить про абсолютну непоінформованість в історії України та дезорієнтації взагалі історії східного європейського регіону. Таку думку в коментарі InfoResist висловив спікер партії "Національний корпус" Олександр Алфьоров, передають Патріоти України.

«Це профанація абсолютна історична. Так, наприклад, звинувачення Степана Бендери в колабораціонізмі з німцями - зовсім не правдиве. Сам Степан Бендера з 1941 по 1944 роки перебував у німецькому концентраційному таборі за те, що проголосив незалежність України від німецького і Радянського Союзу актом від 30 червня 1941 року".

За його словами, точно так само використовується російська риторика, особливо щодо назви "батальйон Азов".

"Ми знаємо, що з 17 вересня 2014 "Азов" був офіційно визнаний полком Української армії, Національної гвардії, а зареєстрований "Азов" був 9 травня 2014 року одним із перших формувань, яке офіційно увійшло до складу Міністерства внутрішніх справ і потім в Національну гвардію .

Він зазначає, що конгресмени, не розібравшись в ситуації, просто використовували російську пропаганду.

"Саме нерозуміння ситуації і одночасно спроба, очевидно, якимось чином попіаритися на східно-європейському регіоні, наштовхує на одну єдину думку, що конгресмени абсолютно не мали рації. Не розібравшись у цій ситуації, вони змішали абсолютно всі карти в одну колоду і при цьому використовували російську пропаганду. Тому що сама заява конгресменів абсолютно напхана російськими термінами, які сьогодні використовують російські ЗМІ", - резюмував Алфьоров.

У РФ поменшало іранських дронів: потрібно заблокувати постачання агресору компонентів для БПЛА

неділя, 27 листопад 2022, 13:04

За інформацією речника МЗС Олега Ніколенко, Україна поінформувала Іран про те, що наслідки співучасті у російській агресії будуть неспівмірними з потенційними вигодами від співпраці з Росією. Робота українських Протиповітряних Сил і дипломатичні зусилл...

Енергетичний терор: РФ планує нові удари - чи допоможе ППО Patriot на польському кордоні

субота, 26 листопад 2022, 19:30

Зазначу, що обстріли будуть продовжуватися, до того ж з початком опалювального сезону їхня інтенсивність зростає. Росіяни не збираються припиняти ракетні обстріли українських об’єктів критичної інфраструктури. А декілька масованих атак можуть завдати в...