Рада суддів ухвалила резолюцію про неприпустимість притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення. Документ рада прийняла на позачерговому засіданні 13 серпня, повідомляють Патріоти України.
"Рада суддів вирішила: наголосити на неприпустимості публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалене рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційної інстанції, а діям судді - Вищою радою правосуддя", - оголосив голова Ради суддів Олег Ткачук.
Також у резолюції підкреслили, що незгода із судовим рішенням є підставою для його оскарження в процесуальному порядку до апеляційної чи касаційної інстанції. За словами Ткачука, Рада скликала позачергове засідання, тому що до установи надійшли численні звернення від суддів і адвокатів про посягання на незалежність судової гілки влади.
Підставою для цього стало порушення кримінального провадження відносно судді Київського райсуду Полтави Андрія Антонова, який закрив кримінальну справу щодо мера Харкова Геннадія Кернеса. Кернеса та двох його охоронців обвинувачували у викраденні та катуванні двох активістів Євромайдану.
Як повідомлялося раніше, 10 серпня на судове засідання не з'явилася сторона обвинувачення. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати як відмову від звинувачення.
У прокуратурі наголосили, що не відмовлялись від обвинувачення і повідомляли в суд про лікарняні, на яких перебували прокурори. Також в прокуратурі просили відкласти засідання.
Заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська повідомила, що прокуратура відкрила провадження щодо незаконності рішення про закриття "справи Геннадія Кернеса". Вона також сказала, що на рішення подадуть апеляційну скаргу.
Підійти до дзеркала в ліфті — рефлекс багатьох із нас, але мало хто замислюється, що це не просто декоративний елемент. Насправді дизайнери ліфтів навмисно вбудовують дзеркала, аби підвищити безпеку, комфорт і навіть психологічний стан пасажирів, перед...
На сесії Парламентської асамблеї НАТО мав бути Петро Порошенко – як учасник делегації.Але офіс Зеленського з підручними з керівництва ВР вирішили його не пустити. От просто тому, що так вирішили.Тепер члени делегації – «слуги» скаржаться, що засідання ...