"Кожен пухнастик має значення": На Гаваях є котячий райський острів (фото)

Котів годують, стежать за їх здоров'ям. На території є майданчики для ігор.
У заповіднику живе кілька сотень котів. Фото: CNN.

Котячий заповідник на гавайському острові Ланаї в однойменному місті став домівкою для близько 600 котів різних порід. Заснований 2006 року, котячий заповідник займає 1,2 га і є недержавною організацією, яка існує на пожертви, передають Патріоти України.

Котів годують, стежать за їх здоров'ям. На території є майданчики для ігор. Лозунг заповідника - "Кожен кіт має план і значення".

Острів Ланаї - найменший населений на Гаваях. Має площу близько 360 км². На ньому мешкає 3 тис. чоловік. 1999-го там оселилася Кеті Керролл. За 7 років вона заснувала заповідник. Побачила необхідність забезпечити притулок для зростаючої популяції диких кішок острова, а також захистити місцевих птахів, що перебувають під загрозою зникнення.

У заповіднику є мобільна ветеринарна клініка. Ветеринар і два техніка прилітають двічі на місяць перевірити став здоров'я котів. Інший час за тваринами спостерігають менеджери. Керувати заповідником не проста справа, говорять вони.

Коли у заповідник прибуває новенький, йому дають кличку, вживляють мікрочіп і стерилізують. Співробітники перевіряють стан його здоров'я до того, як пустити до інших тварин. Заповідник щороку поповнюється на 200 нових котів. Вони несоціалізовані, бояться людей. Керівництво планує прихистити до 1500 бездомних тварин. Головне завдання - помістити туди всіх безпритульних котів острова.

Зараз коти з'їдають 30 кг їжі на добу. Їх харчування обходиться в $35 тис. на рік. 95% пожертв надходить від людей, які не живуть на острові. Минулого року заповідник відвідали 10 тис. чоловік. Два роки тому пара любителів котів зіграла там весілля. Захотіли, щоб у такий день їх оточували улюбленці, говорять.

Наступний проект, який планується найближчим часом, - створити центр для старших котів. Це буде тихий район, відокремлений від головного корпусу. Проект майже завершили. там розташують найстаріших котів острова, які не ведуть активне життя.

Негайно до лікаря: Які незвичні ознаки свідчать про хворе серце

субота, 22 вересень 2018, 0:22

Якщо ви прокидаєтесь завжди на світанку, то не варто занадто радіти, що ви - "рання пташка". Про хворе серце можуть свідчити не лише біль у серці, а й деякі непримітні ознаки. Тому при виявленні цих симптомів необхідно звернутися до лікаря, передають П...

Пийте на здоров'я: Три найкорисніших для травлення соки

п’ятниця, 21 вересень 2018, 23:43

Час від часу варто відставити улюблені каву та чай та випити замість них дещо вітамінне. Зелений сік . Він якісно залужує організм, багатий хлорофілом, вітамінами і мінералами. Зелені соки і смузі засвоюються миттєво. Вони омолоджують, відновлюють, даю...