"Лікар Смерть" з Житомира вбивав людей і відбирав квартири (фото, відео)

Підозрюваному інкримінували цілий ряд злочинів – розбій, крадіжки, шахрайство, викрадення документів та паспортів, незаконне поводження зі зброєю. Однак убивства слідчі довести так і не змогли.

Через псевдолікаря Галина Ускова втратила двох сестер. Фото: НН.

Ігор Лисюк орудував упродовж 10 років. Він знаходив своїх жертв серед важкохворих і самотніх пенсіонерів та представлявся лікарем, що зцілює від раку. Коли пацієнти починали йому вірити, давав їм сильнодіючі психотропні речовини, а потім грабував. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на Надзвичайні новини.

Жертвами псевдолікаря стали і сестри Галини Ускової. Жінки померли одна за одною з проміжком у два місяці. Так званий "лікар" робив їм ін'єкції, давав пігулки та настоянки. За кожну процедуру брав великі гроші. "Пацієнткам він робив ін'єкції в область серця, заклеював їх пластирем. За кожну таку крапельницю він брав по 2 500 тисячі гривень", - згадує донька однієї із загиблих Інна Супрон.

За словами Галини Ускової, яка втратила двох своїх сестер, пацієнтки дуже довіряли своєму рятівникові, а той своїми методами поступово зводив їх у могилу. "Мені сестра розповідала, що медик дав їй дві таблетки і щось, аби їх запити. Після цього вона втратила свідомість і в неї почала йти піна з рота. Коли вона прийшла до тями, лікар їй зробив ін'єкцію і сказав, що саме завдяки йому вона залишилась жива. Він ще хвастався, що працює в клініці, де лікують президента і депутатів", - розповідає Галина Ускова.

Після смерті однієї з сестер з'ясувалося, що її квартира належить тому ж псевдолікареві на правах дарування. Саме тоді Галина і зрозуміла, що має справу з шахраєм, і звернулась до поліції.

Але шарлатана затримали лише через три роки. До цього часу його жертвами стали ще десятки людей, багато з них не вижили. Але є й такі, яким пощастило. Нелю Смірнову після лікування Ігорем Лисюком ледве врятували справжні медики. "Я нічого не могла зробити, навіть язиком поворухнути, не могла очі відкрити. Але я чула, що був ще чоловічий і жіночий голос. Я відчувала, що мене переносили з кімнати в кімнату",- пригадує Неля.

Коли жінку виписали з лікарні, вона повернулася вже в напівпорожню квартиру. "Коли я відкрила шафу, виявилося, що у мене там немає ні золота, ні речей, ні ноутбука, який там був. Винесли півквартири",- розповідає жертва лікаря.

Затримували Ігоря Лисюка у нього на дачі. Там, а також у його міській квартирі, виявили цілий склад награбованого: дрібнички, великогабаритну побутову техніку, ювелірні вироби, ордени та медалі, зброю, медикаменти, чужі паспорти та документи на нерухомість. Псевдолікар свою вину повністю заперечував.

Слідство тривало майже 2 роки. Підозрюваному інкримінували цілий ряд злочинів – розбій, крадіжки, шахрайство, викрадення документів та паспортів, незаконне поводження зі зброєю. Однак убивства слідчі довести так і не змогли.

"Його не звинувачують, бо медикаменти, які він давав потерпілим, не знайдені. Він їх ховав, забирав з собою, тому довести причинний зв'язок неможливо", - каже прокурор відділу прокуратури Житомирської області Валерій Сагадін.

До зали суду Ігоря Лисюка заводили під конвоєм. З ним на лаві підсудних опинилася і його спільниця та екс-коханка Валентина Земіровська. Вона працювала медиком та постачала напарнику потенційних жертв. Саме в залі суду псевдо-лікар вперше поспілкувався з журналістами. Але, як і раніше, винним себе не вважає.

"Того, в чому мене звинувачують, ніколи не було. Це все домисли і видання бажаного за дійсне, а також зацікавленість особами, які беруть участь у цьому процесі", - говорить обвинувачений.

Чоловіка засудили до 14-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна, а його спільниці дали 7 років. Також їм доведеться компенсувати матеріальну та моральну шкоду. Однак остаточне рішення суду в апеляції ще невідоме. Головне бажання потерпілих - аби псевдо-лікар ніколи не вийшов із в'язниці - може не збутися, бо найбільше покарання, яке шахрай може отримати, це 15 років тюрми. А враховуючи "закон Савченко", половину терміну він уже відсидів.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...