"Людина, допоможи собі сама": Імунітет можна змусити перемогти рак

Шляхи подолання смертельних захворювань людини слід шукати в людському ж організмі.

Вчені створили штучні клітини імунітету. Фото: kriorus.ruЯким чином імунній системі вдається розпізнавати ракові клітини і чому найчастіше захисні системи організму виявляються не здатні повністю знищити ракову пухлину - про результати дослідження вчених під керівництвом професора Стефана Гассер (Stephan Gasser) з Національного університету Сінгапуру повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Вчені з'ясували, що ключовим компонентом, що забезпечує відповідь імунної системи, виявився фермент MUS81. Цей білок, який відноситься до ендонуклеаза, забезпечує розрізання ДНК в ядрі клітини. У ракових клітинах фрагменти ДНК не розпадаються на окремі нуклеотиди, а транспортуються в цитоплазму. Перебуваючи в неправильному місці клітини, шматочки ДНК включають імунну реакцію.

Розрізана ДНК провокує виділення інтерферону, який активує клітини імунної системи - макрофаги і Т-клітини, які нападають на ракові клітини і знищують їх. Вченим вдалося блокувати ген, який відповідає за синтез MUS81, в результаті чого ДНК не розрізала і не активувала реакцію імунітету. Це довело, що ендонуклеаза грає важливу роль в боротьбі організму проти злоякісних пухлин. У разі, якщо MUS81 в клітинах раку перестає синтезуватися в достатніх кількостях, організм перестає справлятися з хворобою самостійно.

Дослідники також з'ясували, що MUS81 синтезується в клітинах різних пухлин, включаючи рак простати, рак молочної залози, колоректальний рак, рак матки, лейкемію і меланому. Більш того, виявилося, що деякі види хіміотерапії сприяють активації генів, що відповідають за формування MUS81, що може викликати більш потужну імунну відповідь.

За словами вчених, використання цих методів в поєднанні з імунотерапії може дозволити ефективніше лікувати рак. Однією з найважливіших функцій MUS81 також полягає в забезпеченні кросинговеру або процесу обміну ділянками ДНК між парними хромосомами при мейозі.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...