Якщо законопроект буде прийнятий, сперечатись з поліцейським, знімати його на камеру чи питати про причину зупинки українські водії вже не зможуть. В Верховній Раді зареєстровано законопроект, який покликаний жорсткими засобами навести лад на дорогах та надати більше прав поліції при зупинці транспортних засобів, передають Патріоти України. Та от чи стануть дієвими ті самі засоби проти мажорів та високопосадовців? Чи вся сила змін ляже свавіллям на переважну більшість водіїв, котрі і без того коряться закону, але закону, котрий забезпечує їм елементарні права, крім обов'язків?
Так, окрім зниження швидкості та збільшення штрафів за її перевищення, в проекті закону пропонується надзвичайно збільшити права поліцейських. Зокрема, додано пункт про причини зупинки транспортних засобів. У випадку прийняття законопроекту, серед інших причин, поліцейський матиме право зупинити авто, "якщо така зупинка здійснюється з метою проведення огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або на стан перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції". Тобто якщо поліцейський запідозрив водія у вживанні заборонених речовин.
Зміниться і процедура виявлення вмісту алкоголю у водіїв. Якщо сьогодні для цього поліцейському треба долучати двох свідків, то після прийняття закону достатньо буде запису відеокамери (нагадаємо, що сьогодні у поліцейських є нагрудні відеореєстратори).
Ще одна новація – водійське посвідчення водій повинен буде не просто показувати (пред’являти), а передавати у руки поліцейському. Так само, як і інші документи – техпаспорт і страховку.
Загалом, порядок дій при зупинці автомобіля поліцейським у проекті Авакова також серйозно змінено. Зокрема, водій буде зобов’язаний:
"зупинити транспортний засіб з дотриманням вимог Правил дорожнього руху;
вимкнути двигун транспортного засобу та вийняти ключ із замка запалювання (у разі наявності такого ключа);
передати для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат "Зелена картка"), інші документи, що визначені Правилами дорожнього руху;
перебуваючи у транспортному засобі, покласти руки на кермо, тримаючи їх у полі зору поліцейського, та не виходити з нього без дозволу поліцейського;
на вимогу поліцейського вийти з транспортного засобу;
неухильно виконувати вимоги або розпорядження поліцейського".
Пасажири також не зможуть вільно виходити з машина та робити те, що їм заманеться (як зараз): пасажири "під час зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського повинні перебувати на своєму місці до відповідного розпорядження або вимоги поліцейського; на вимогу поліцейського - вийти з транспортного засобу".
Окрім того, суттєво зміниться порядок огляду транспортного засобу працівниками поліції. В Законі буде прописано, що "поліцейський під час проведення поверхневої перевірки транспортного засобу має право вимагати відкрити не лише кришку багажника й двері салону (як зараз) але й навісний багажний пристрій, капот, ніші, які можливо оглянути без їх розбирання, причепи та надати можливість перевірити відповідність ідентифікаційних номерів транспортного засобу".
Автором законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" № 7286 від 14.11.2017 є прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фактично, в проекті викладено зміни, які на минулому тижні анонсував глава МВС Арсен Аваков.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...