Чорне море через високий рівень сірководню ризикує перетворитися на смердюче болото вже через кілька десятків років, передають Патріоти України.
Верхній опріснений шар погано змішується з важким сірководневим нижнім шаром і приводів для паніки поки немає. Цей газ надходить до поверхні в незначних кількостях і виходить у вигляді невеликих бульбашок. Але викид сірководню може статися через катаклізм, як це було під час землетрусу в Ялті 1927 р.
На думку херсонських вчених, проблему забруднення сірководнем Чорного моря можна вирішити. Пропонується, зокрема, встановити трубу на глибину 100 м для виходу газу на поверхню, щоб використовувати його як паливо.
Однак західні вчені у вересні 2016 року опублікували доповідь за підсумками 60 років досліджень акваторії Чорного моря, згідно з якими, при збереженні тенденції до глобального потепління і викидів у море промислових відходів, через кілька десятків років Чорне море стане "мертвим".
Російський вчений Костянтин Згуровський зазначає, що рівень кисню в Чорному морі стабільно скорочується, а разом із ним зникають живі організми. На його думку, Чорне море може скоро перетворитися на смердюче болото.
Катастрофу наближатиме реалізація планів "Укргідроенерго" з будівництва шести ГЕС у верхів'ях Дністра. Професор Інституту зоології Академії наук Молдови Олена Зубкова наголосила, що через ці ГЕС води Дністра просто не будуть добігати до Чорного моря і тоді сірководень буде підніматися на поверхню. І життя буде знищене в радіусі 300 км.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...