На берегах Вісли мають сприймати всю правду: Віце-прем'єр України про прагнення Кремля вбити клин між Києвом та Варшавою та криваві події минулого

Уряд оприлюднив понад 380 документів щодо Волинської трагедії, із колишніх архівів КГБ, які чітко показують, що це була взаємна ворожнеча, багато злочинів допускалися з обох сторін – і з польської, і з української, підкреслив Кириленко.

В'ячеслав Кириленко. Фото:nfront.org.ua

Віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко вважає загострення українсько-польських стосунків у зв'язку з оцінкою Волинських подій інсценованим Росією. Про це він заявив в ефірі Українського радіо, повідомляють Патріоти України з посиланням на Українську правду.

"Питання, яке дошкуляє дуже сильно – це загострення українсько-польських відносин щодо оцінки Волинських подій під час Другої світової війни", - сказав віце-прем'єр.

"Ми повинні мужньо пройти цей етап, загострення цих стосунків, переконаний, інсценоване третіми, зовнішніми силами – Російською Федерацією, спецслужбами Росії. Всім тим, кому цікаво посварити між собою українців і поляків, особливо зараз, коли ми у війні з Росією, захищаємо східні кордони не лише України, але й Польщі і всього Євросоюзу", - наголосив він.

Також Кириленко закликав бути зваженими в оцінці подій.

"Уряд оприлюднив понад 380 документів, із колишніх архівів КГБ про події 1942-1947 рр., які чітко показують, що це була взаємна ворожнеча, яка була притаманна всьому театру військових дій Другої світової війни. Багато злочинів допускалися з обох сторін – і з польської, і з української", - підкреслив він.

"Ми повинні визнати, що цей етап був трагічним в наших стосунках, попросити вибачення один в одного, перегорнути цю сторінку і завжди пам’ятати про невинні мирні жертви з обох сторін і рухатись далі, взявшись за руки", - сказав Кириленко.

Як повідомлялося, 11 липня голова правлячої польської партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський назвав події на Волині 1943-1944 років геноцидом. 7 липня верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії.

У своїй резолюції сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...