Не чекаючи згоди Київради: Керівництво "Київпастрансу" "домовилося" з інвестором з Белізу на спорудження 25-поверхівок на місці своїх диспетчерських (відео)

Сьогодні територія оточена високим парканом і вже активно ведуться роботи. Хоча це будівництво не відповідає генплану міста.

Ілюстрація:ipress.ua

"Київпастранс" дозволив будувати багатоповерхівки на місці своїх диспетчерських станцій. Про це йдеться в сюжеті Мар’яни Мотрунич у програмі Наші гроші, передають Патріоти України.

Раніше лінійно-диспетчерські станції (ЛДС) слідкували за розкладом руху транспорту та перевіряли водіїв. Зараз усе відстежується за допомогою супутникових технологій, тому ці станції уже майже непотрібні. Зараз на місці більшості ЛДС – житлові комплекси.

Схема залучення інвесторів до реконструкції ЛДС розквітла за Миколи Ламбуцького, який 11 років очолював «Київпастранс». Мер Віталій Кличко заявляв, що при Ламбуцькому на підприємстві розікрали понад 3 млрд грн.

ТОВ «Інфотранском» зацікавилась комунальною диспетчерською на вул. Панельна, 2 поблизу станції метро «Лівобережна» ще у 2005 році, коли було укладено інвестдоговір. У 2015 р. «Київпастранс» і «Інфотранском» поновили договір.

У січні 2016 р. Київська міська рада дозволила «Інфотранскому» знести лінійно-диспетчерську станцію на Панельній, 2 і звести там житловий будинок.

Голова постійної комісії Київради з питань власності Леонід Антоненко стверджує, що інвестиційний договір з «Інфотранском» місту невигідний.

«Ми передаємо земельну ділянку. Ми дозволяємо знести комунальне майно. А сьогодні ми не отримуємо ні копійки. Ми отримуємо тільки обіцянку колись у майбутньому отримати певну кількість квадратних метрів або неринкову компенсацію за них. Це абсолютно несиметричні відносини», – вважає Антоненко.

За договором, «Київпастранс» замість старої ЛДС отримає на тому ж місці реконструйовану станцію та 5% жилплощі будинку. Наразі комунальникам обіцяють до 20 квартир у новобудові. У той же час, за даними «Київпастрансу», більше 5 тис його працівників потребують поліпшення житлових умов.

«Інфотранском» оформлений на белізький офшор «Мерлін Девелопментс Інк.», хоча до 2014 р. засновником значився киянин Ігор Нощенко. У «Київпастрансі» ім’я інвестора повідомити не змогли. Забудовником виступає ХК «Київміськбуд».

Як розповів журналістам місцевий житель, на вул.Панельній,2 раніше була стоянка.

«Місяці півтора-два тому приїхали у військовій формі 10-15 чоловік. Тут вони стали. З іншого боку теж приїхали 10-15 чоловік. І тут були «розборки»… Вони тут довго, години чотири розбирались. Міліція приїхала. Так подивилися, покивали головою і пішли», – розповів чоловік.

Сьогодні територія оточена високим парканом і вже активно ведуться роботи. Хоча це будівництво не відповідає генплану міста. А в «Київпастрансі» кажуть, що про будівництво говорити рано, бо ще чекають погодження з Київською міською радою.

Згідно з паспортом будівництва, тут буде два 25-поверхові будинки. У середньому квартири коштуватимуть 17 тис грн.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...