У російський техрегламент "Про безпеку іграшок" хочуть внести радикальні зміни. Російські виробники і продавці іграшок пропонують враховувати релігійні аспекти при проведенні обов'язкової психолого-педагогічної експертизи іграшок. Про це пишуть Известия, інформують Патріоти України.
Одягнена по-європейськи лялька Barbie може не вписатися в рамки багатоконфесійного Євразійського економічного союзу, попереджають гравці ринку. Асоціація підприємств індустрії дитячих товарів (АІДТ) підготувала свій відгук на проект поправок в техрегламент "Про безпеку іграшок".
Зауваження асоціації стосуються в першу чергу нововведення, яке передбачає проведення обов'язкової психолого-педагогічної експертизи іграшок перед їх продажем. Так, асоціація вважає, що в проекті недостатньо повно відображені «критерії ризику, що впливають на морально-емоційне благополуччя дітей».
Зокрема, не враховано релігійні, національні та інші особливості дітей багатонаціонального і багатоконфесійного Євразійського економічного союзу. Як приклад наводиться дитяча лялька Barbie, яка одягнена за європейськими стандартами в відкритий одяг і не відповідає цінностям мусульманського світу.
У спільному проекті беруть участь найбільші російські наукові організації і тайванський університет Чженьчжу. З пропозицією ввести в техрегламент норму про психолого-педагогічну експертизу іграшок виступило Міністерство національної економіки Казахстану.
Згідно з ідеєю авторів, іграшки повинні надходити в продаж «при відповідності критеріям психолого-педагогічної безпеки». Таким чином, повинні бути заборонені до продажу товари для дітей, які провокують їх на агресивні дії, викликають прояв жорстокості по відношенню до персонажів гри.
Під заборону потраплять також іграшки, що провокують ігрові сюжети, пов'язані з аморальністю і насильством, що викликають нездоровий інтерес до сексуальних проблем. А також ті, які провокують на зневажливе або негативне ставлення до расових особливостей і фізичних недоліків людей.
Виробників і продавців іграшок, які входять в АІДТ, найбільше турбують економічні наслідки запровадження нововведень. Виробники впевнені, що в існуючому сьогодні вигляді експертиза лише збільшить собівартість виробництва.
Так, відбудеться підвищення на 20% за рахунок самого введення перевірки товарів, ще на 30% зростуть витрати через те, що експертизу необхідно буде проходити протягом якогось часу. Через такі витрати до 40% продукції з низькоцінового сегмента перейде в високий, і в цілому дитячі товари стануть менш доступними.
Голова колегії адвокатів "Старинський, Корчаго і партнери" Євген Корчаго вважає, що відсутність затверджених документів, що регламентують порядок і методику проведення експертизи, може стати причиною появи неоднозначних оцінок і зростання числа судових конфліктів.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...