Отруять людей та море: Спливли шокуючі дані про діяльність окупантів в Криму

Вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу Керчі є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства.
Під час будівництва росіяни використовують отруйний пісок. Ілюстрація: Антикор.

Видобуток окупаційною владою Криму піску з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи, загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря. Про це інформує прес-служба МВОТ (Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб), передають Патріоти України.

"Україна відстежує наслідки широкомасштабного видобутку піску безпосередньо з дамби Нижньо-Чурбашського хвостосховища, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат", - написано в повідомленні.

Скидання пульпи в хвостосховище було припинене в 1994 році разом із роботою комбінату, проте наразі отруйні відходи використовують для будівництва Керченського мосту і цивільного будівництва. Вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу Керчі є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію і загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря.

"Площа ділянки, де відбувається видобуток, становить 64 288 кв. м (довжина - 860 м, ширина - 75 м). У процесі видобутку і доставки токсичний пісок неминуче потрапляє у повітря, а атмосферні опади вимивають отруту через зруйновану дамбу в акваторію Чорного моря", - розповіли в прес-службі. Зазначається, що кількість миш'яку в хвостах перевищує гранично допустиму концентрацію у 500 разів.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...