Вибір сімейних лікарів після ухвалення медичної реформи буде повністю вільним і не залежатиме від місця реєстрації. Про це у програмі "Політклуб з Віталієм Портниковим" на Еспресо.TV розповів заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк, передають Патріоти України.
Вибір сімейних лікарів буде повністю вільним. Він не залежатиме від місця реєстрації людини. Далі за направленням сімейного лікаря людина обирає спеціаліста вторинної ланки. У цій системі сімейний лікар є партнером людини, а фахівець вторинної ланки є партнером цього сімейного лікаря, - сказав Ковтонюк.
За його словами, людина, яка йде до лікаря вторинної ланки на власний розсуд, без рекомендації сімейного лікаря, повинна платити за це свої гроші. Це загальна практика різних країн світу.
Як відомо, 8 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо проведення медичної реформи в державі. Реформа складатиметься з трьох етапів й розрахована на три роки.
За підрахунками МОЗ, лікар первинної ланки з 2 тис. пацієнтів отримуватиме за свою практику близько 700 тис. гривен на рік.
Головний критик медреформи нардеп Ольга Богомолець вважає, що ухваленням закону про медреформу парламент офіційно позбавляє громадян доступу до лікарень у разі відсутності грошей.
Медичні послуги, які надаються на первинній ланці, після старту медреформи будуть безкоштовними для пацієнтів, наголосила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
У другому читанні законопроект №6327 щодо медреформи має бути розглянуто парламентом у жовтні.
Підійти до дзеркала в ліфті — рефлекс багатьох із нас, але мало хто замислюється, що це не просто декоративний елемент. Насправді дизайнери ліфтів навмисно вбудовують дзеркала, аби підвищити безпеку, комфорт і навіть психологічний стан пасажирів, перед...
На сесії Парламентської асамблеї НАТО мав бути Петро Порошенко – як учасник делегації.Але офіс Зеленського з підручними з керівництва ВР вирішили його не пустити. От просто тому, що так вирішили.Тепер члени делегації – «слуги» скаржаться, що засідання ...