"Побєдоносіє-1939": "Якщо вже пам'ять, давайте згадувати спільний парад Вермахту та Червоної армії", - російський історик про незручну правду

Не плутайте любов до батьківщини з пропагандою, із маразмом і демонстрацією агресії.

Євген Понасенков. Фото: соцмережі.

У Росії дуже вибірково підходять до того, які події з історії краще забути, а які урочисто інсценувати на честь Дня Перемоги. Таку думку висловив Євген Понасенков – російський історик, режисер і член Незалежної ради з прав людини в ефірі Rush New Word, передають Патріоти України.

"Якщо вже пам'ять, давайте згадувати 22 вересня 1939 року, спільний парад Вермахту та Червоної армії. Тобто чому ви не проводите інсценування цього милого заходу? Якщо ви за історичну пам'ять, чому ви регулярно не проводите заходів на честь пам'яті, коли СРСР вітав Німеччину й особисто Адольфа Гітлера зі здобуттям Парижа? 1 травня 1941 року був щорічний парад на Красній площі, і маршал Семен Тимошенко підійшов до делегації нацистів і дуже приязно вітався, тиснув руку тощо. Де ці чудові інсценування, якщо ви за історичну пам'ять?" – підкреслив він.

Історик додав, що на параді на честь перемоги у Москві не має бути сучасної військової техніки. "Якщо це пам'ять, якщо це не демонстрація агресії, а демонстрація пам'яті – тоді вивозьте стару техніку, історичну техніку. Припустімо, "Катюшу", а що таке вивезти "Катюшу", вона ж сама не їздить, це ж "Студебеккер" їде. Більшість "Катюш" була на "Студебеккері американському". Інакше ніколи б на жоден берег жодна "Катюша" не вийшла б. Як би ми виграли без їжі, без техніки, без лендлізу? Мені просто дуже цікаво, як би це відбулося", – підкреслив історик.

Понасенков додав, що особисто для нього і його діда, який брав участь у війні, більшість парадів у Москві є "шкідництвом", тому що йому складно проїхати до діда через усе місто, перекрите заради репетиції параду. "Гітлер мені зараз не заважає. І моєму дідові він не шкодить. А ось моєму дідові і мені зараз шкодять репетиції параду, коли перекривають місто, я вже не кажу що це екологія і розбите гусеницями асфальтове покриття тощо. Але чому я повинен, як військовий, вивчати мапу, як би обійти противника? Де сьогодні пройдуть танки? Не плутайте любов до батьківщини з пропагандою, із маразмом і демонстрацією агресії", – підсумував він.

РОСІЯНАМ ЧАС звикати до сигналу повітряної тривоги

неділя, 4 грудень 2022, 19:28

Д. Снєгирьов, ЗСУ, росія, повітряна тривога,окупанти, обстріли. Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!

Деокупація КРИМУ вже ПОЧАЛАСЯ. З Армянська

неділя, 4 грудень 2022, 10:58

Д. Снєгирьов, деокупація, Крим, Армянськ, ППО, ракетна зброя,НАТО,РФ, поточна ситуація на фронті. Про оперативну обстановку на фронті та актуальні виклики. 01:09 - загроза блекауту: чи варто евакуюватись із столиці . 03:33 - фірми країн Заходу допомага...