Попередження російському агресору: У Чорному морі розпочалися військові навчання "Сі Бриз-2018" (фото, відео)

Чорне море ‒ один із 18 основних регіонів світового океану, де Сполучені Штати вважають за необхідне мати свою постійну присутність.

Флагманський корабель Шостого флоту США Mount Whitney. Фото:Радіо Свобода

9 липня стартували українсько-американські військові навчання «Сі Бриз-2018». Окрім організаторів, у маневрах беруть участь 17 країн: Болгарія, Великобританія, Грузія, Греція, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція. Всього до навчань залучили більше ніж 2000 осіб, зазначають Патріоти України.

Навчання «Сі Бриз-2018» триватимуть до 21 липня в північно-західній частині Чорного моря ‒ в портах, на аеродромах і полігонах Одеської, Миколаївської, Херсонської областей. При цьому практичні дії сил розраховані на кілька днів, а решту часу вони займуться плануванням операції, підготовкою корабельного та авіаційного складу, берегових підрозділів. Організатори окремо підкреслюють, що українські військово-морські офіцери працюватимуть на борту американського командного корабля «Маунт Вітні».

Контр-адмірал, начальник штабу ‒ перший заступник командувача Військово-морських сил Збройних сил України Андрій Тарасов пояснює, чому українським офіцерам важливо пройти навчання на борту корабля США.

– По-перше, це демонстрація потужної підтримки з боку США в нашій боротьбі за незалежність і забезпечення нашого суверенітету. По-друге, це можливість попрацювати нашому штабові, органу військового управління на сучасному обладнаному командному пункті безпосередньо в морі. Це дуже серйозна складова нашої підготовки, вона буде ефективною. Тому для нас саме поява українських учасників на кораблі «Маунт Вітні» дуже важлива.

Навчання «Сі Бриз» із 2014 року є фактором стримування агресії Росії на морі. Присутність кораблів НАТО в Чорному морі й такої потужної корабельної складової під час «Сі Бриз» ‒ дуже й дуже серйозна підтримка України та наших Військово-морських сил для протидії намірам Росії.

Контр-адмірал Андрій Тарасов вітає випускників Інституту військово-морських сил

Андрій Тарасов зазначає, що з боку ВМСУ в навчаннях бере участь 21 корабель, разом із фрегатом «Гетьман Сагайдачний» і малими броньованими катерами, а від Держприкордонслужби ‒ дев'ять кораблів і катерів.

Капітан другого рангу запасу, колишній флотський журналіст із Севастополя Олександр Шталтовний вважає, що навчання «Сі Бриз» дозволили зберегти український флот після анексії Криму й навіть надати йому нового імпульсу.

– Після 2014 року Військово-морські сили України опинилися на межі знищення, а подальше переформування залишків ВМСУ, їхня мобілізація в Одесі та Миколаєві дозволило все ж врятувати флот. Як на мене, «Сі Бриз» втратив свою міць і водночас набрав політичної ваги, демонструючи агресору міцний політичний союз США та України. Навчання отримали друге дихання, і сьогодні можна сказати, що «Сі Бриз-2017», «Сі Бриз-2018» і подальші дозволять остаточно реанімувати Військово-морські сили України, підняти їхній тонус, зробити їх сучасними ‒ і що найголовніше в процесі навчань взаємозамінними з флотами не тільки США, але й країн НАТО.

Однак Олександр Шталтовний непокоїться, що непередбачувані результати зустрічі президентів США і Росії 16 липня можуть зруйнувати досягнення «Сі Бриз» за 20 років.

Заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков переконаний, що дії американських військових важливіші за слова американських політиків.

– Сам факт проведення «Сі Бриз» говорить про те, що, незважаючи на суперечливі заяви, США продовжують політику підтримки України та протидії Росії. Чорне море ‒ один із 18 основних регіонів світового океану, де Сполучені Штати вважають за необхідне мати свою постійну присутність. На тлі психозу з приводу майбутньої зустрічі Трампа та Путіна це дуже хороший сигнал. Участь «Маунт Вітні» має й стратегічне, й політичне значення: флагманський корабель не просто бере участь в «Сі Бриз» ‒ із нього керують навчаннями. Це апріорі правильно, тому що в разі загострення в Чорному морі все так і відбуватиметься.

НАТО допомагає готуватись до вирішальної сутички: На Rapid Trident (Яворівський полігон) військові тренувалися звільняти міста

середа, 22 вересень 2021, 6:10

У перший день міжнародних військових навчань Rapid Trident-2021 військові відпрацювали бій за місто. Починаючи з першого дня навчань, військові приступили до активного відпрацювання завдань. Лише два тижні передбачено для навчань Rapid Trident2021. Одн...

Подвиг нескорених. Бій УПА проти нацистів під Загоровим у вересні 1943 року

неділя, 19 вересень 2021, 15:31

Найтрагічніша сторінка в історії Загорівського Різдво-Богородицького монастиря пов’язана з 8-11 вересня 1943-го. Тоді тут точився запеклий бій між загоном вояків УПА та есесівськими карателями. Новий Загорів - невеличке село в Локачинському районі Воли...