Через два роки після проведення так званого референдуму щодо відділення "ДНР" ватажки бандформування не виконали практично жодної обіцянки перед місцевим населенням. Про це повідомляє Сегодня, інформують Патріоти України.
Експерти і політологи відзначають: два роки тому донеччан обробляли емоційно, ментально, психічно, не даючи можливості розумно оцінити ситуацію.
"Я бачив тих, хто повівся на слова бойовиків, мовляв, Росія тільки й чекає, коли на Донбасі проголосують за вихід зі складу України. Питав у них: а що, в Росії референдум не потрібен? Не треба питати громадян, чи хочуть вони мати в складі своєї держави ще один дотаційний округ? Куди там! Руками махали, мовляв, росіяни завжди готові. Ну, тепер запалу поменшало у шанувальників "русского мира", - поділився донецький пенсіонер Руслан Демидюк.
У своїх закликах бойовики тиснули на те, що шахтарський край в Україні вважається дотаційним. "Донбас всю Україну годує!" - стверджували співчуваючі бойовикам економісти.
Насправді все не зовсім так.
"З одного боку, промисловість Донбасу була орієнтована на експорт, і зовнішня торгівля приносила в бюджет України більше 20% валютних надходжень. З іншого - регіон був не в змозі прогодувати себе сам.
Величезна кількість "молодих" пенсіонерів-шахтарів з чималими "шахтарськими пенсіями", дотації вирівнювання, держпідтримка вугледобувних підприємств і реструктуризація, держзамовлення на вугілля з Донбасу, не дивлячись на його завищену собівартість, субвенції на соціально-економічний розвиток регіону та інше - все це вимагало значного фінансування з держбюджету.
Поки в Донбас закачується фінансова допомога з Росії, ті ж дотації, по суті, з контрольованих територій України в "ДНР" везуть продукти. Так що прогодувати себе в окупованих територій не виходить", - розповіла економіст Тетяна Шелудякова.
Гасло "Попередимо продаж і знищення стратегічних підприємств!" на мітингах весни 2014 був одним з найпопулярніших. У підсумку, шахти закриваються і знищуються самими бойовиками, шахтарі з вуглевидобувних підприємств, які ще працюють, сидять по кілька місяців без зарплат.
Видобуток сланцевого газу на півночі області, який передбачався оголосили знищенням екології. В результаті міжнародна корпорація згорнула всі свої плани по розробці перспективної ділянки під Слов'янськом.
Одну обіцянку в "ДНР" дотримали - ввели російський рубль як власну грошову одиницю.
"Гривня стала валютою, в якій можна зберігати заощадження, поряд з доларом і євро. Пам'ятаю, як бойовики обіцяли "московські" зарплати і пенсії - в результаті ми отримали "московські" тільки ціни", - говорить місцева жителька.
Тепер "республіка" живе на фінансові подачки сусідньої держави. Людей позбавили можливості вільно пересуватися, міняти місце проживання, оформляти документи, отримувати освіту. Робочі місця, гідні зарплати і пенсії, перспективи - все це було відібрано озброєними людьми, які себе почувають в Донецьку досить непогано.
"При цьому по телевізору нам доводять, що в "республіці" все прекрасно - промисловість оживає, сільське господарство розквітає, зарплати ростуть як на дріжджах. Не знаю, хто в це вірить", - говорить житель Донецька Олег Кір'яш.
"Ці території - просто інструмент у політичних ігрищах. І люди виявилися відрізаними від України і не визнані в правовому полі Росії. Є проблеми з дипломами про освіту, продажем майна. Документи купівлі-продажу оформляються на території України, а документи "ДНР" та "ЛНР" не мають ваги і не визнані.
Знову ж таки, щоб перетинати кордон з Росією потрібно мати український паспорт. Подібний список можна продовжувати дуже довго. Ось такий вийшов "русскій мір" на виході", - прогнозує політолог Ярослав Макітра.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...