У президентському законопроекті щодо судоустрою й статусу суддів, який сьогодні зареєстрували у парламенті, пропонується збільшити посадовий оклад суддів Верховного суду з 13 до 75 мінімальних заробітних плат з 1 січня 2017 року. Про це йдеться в законопроекті №4734, передають Патріоти України з посиланням на Українську правду.
Вказується, що з 1 січня оклад судді місцевого суду складе 15 мінімальних зарплат, судді апеляційного суду або вищого спеціалізованого суду - 25 мінімальних зарплат.
З 2018 року пропонується встановити оклад судді місцевого суду в 20 мінімальних зарплат, судді апеляційного суду або вищого спеціалізованого суду - 30 мінімальних зарплат.
З 2019 року оклад судді місцевого суду складе 25 мінімальних зарплат, судді апеляційного суду або вищого спеціалізованого суду - 40 мінімальних зарплат.
З 2020 року оклад судді місцевого суду пропонується встановити на рівні 30 мінімальних зарплат, судді апеляційного суду або вищого спеціалізованого суду - 50 мінімальних зарплат.
Згідно діючого законодавства, оклад судді місцевого суду становить 10 мінімальних зарплат, судді апеляційного суду - 11, судді вищого спеціалізованого суду - 12, Верховного Суду - 13.
Крім того, Порошенко пропонує встановити, що до базового розміру окладу судді застосовуються такі коефіцієнти: 1,1 - якщо він працює в суді населеного пункту з населенням не менше 100 тис. людей, 1,2 - якщо в населеному пункті проживає не менше 500 тис . людей, 1,25 - якщо в населеному пункті проживає не менше 1 млн чоловік.
Також Президент пропонує встановити доплату за вислугу років при роботі більше 3 років - 15%, 5 років - 20%, 10 років - 30%, 15 років - 40%, 20 років - 50%, 25 років - 60%, 30 років - 70%, 35 років - 80%.
Для заступників голів судів, секретарів судових палат, секретарів пленуму Верховного Суду, секретарів великий палати Верховного Суду пропонується встановити щомісячну доплату в розмірі 5% посадового окладу, голів суду - 10%.
Крім цього, доплати пропонується встановити за наукові ступені і роботу з секретною інформацією.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...