Через різке подорожчання газу та електроенергії закарпатці почали замислюватися про енергетичну незалежність - у регіоні зростає попит на сонячні колектори та батареї. Про це пише сайт Mukachevo.net, інформують Патріоти України.
Колектори встановлюють для підігріву води та підтримки опалювальної системи, а сонячні батареї виробляють власну електроенергію, при чому зайву - за "зеленим тарифом" - можна навіть продавати державі.
За останній час сонячні батареї почали з'являтися не лише на "крутих" приватних будинках, а й на дахах свинферм, курятників і навіть церквах.
Скажімо в Ужгороді, на РЦ MAXIMUS встановлено 8 сонячних колекторів і 22 сонячні батареї (потужністю 5,5 кВт).
120 сонячних батарей можна побачити на даху приватного будинку в селі Руське Поле, Тячівського району. Власна електростанція має потужність 30 кВт/год та підключена до "зеленого тарифу".
20 сонячних батарей (5 кВт) є й тепер на даху піцерії у Виноградові, а 40 батарей - у Буштині на Тячівщині.
Також 40 сонячних батарей, потужністю 10 кВт/год та 20 колекторів фірми Viessmann має Карачинський греко-католицький ліцей ім. єпископа Стойки на Виноградівщині.
"Ціна одного колектора на 10 вакуумних трубок складає 340 євро. Трьох колекторів вистачає для підтримки опалення та нагріву горячої води у баку на 200 літрів.
Звісно, сонячні батареї є значно дорожчими. 1 КВт системи для підключення до "зеленого тарифу" має вартість близько 1,5 тисячі доларів. Тобто система потужністю 10 кВт на годину обійдеться у 15 000 доларів. Це варість обладнання та монтажних робіт.
В цілому за рік така система виробить близько 11 000 кВт/год електроенергії. Всю електроенергію, яку ви не спожили, закуповує держава по тарифу 4,8 грн за кВт", - розповідає представник компанії, яка займається встановленням приватного "сонця на даху" на Закарпатті.
У 2015 році в Україні кількість домогосподарств, які облаштували власні сонячні електростанції і отримали «зелений» тариф зросла у 10 разів – до 244. Вони разом виробили понад 410 000 кВт/год.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...