У Супрун неприємності? Суд відновив Амосову на посаді ректора університету імені Богомольця

МОЗ зобов'язали виплатити професорці Амосовій 1000 грн моральної шкоди.​

Катерина Амосова. Фото:112 Україна

Печерський районний суд Києва 20 вересня визнав незаконним і скасував наказ Міністерства охорони здоров'я України про звільнення Катерини Амосової з посади ректора Національного медичного університету імені Богомольця. Копію рішення розміщено на сторінці вишу у Facebook, передають Патріоти України.

Рішення набуває чинності негайно в частині відновлення Амосової на посаді, ідеться в документі. Також МОЗ зобов'язали виплатити професорці Амосовій 1000 грн моральної шкоди.

"Я усвідомлюю, що скоро, можливо, і завтра, під тією чи іншою підставою мене знову звільнять або незаконно відсторонять. І я абсолютно розумію, що це не є кінцем цієї історії, але я знову буду відстоювати свої права у судах. Але те, що відбулося зараз, для нашої команди є святом", – заявила Амосова в коментарі "Українській правді".

На сайті МОЗ рішення суду названо сумнівним. Протягом 30 днів відомство має намір подати апеляційну скаргу. "Доки МОЗ України не отримав належним чином завірену копію рішення суду, Катерина Амосова не є керівником НМУ імені Богомольця. Для поновлення її на посаді має бути виданий відповідний наказ МОЗ України та на його підставі внесено зміни до Єдиного державного реєстру. Тому наразі Катерина Амосова не має повноважень видавати накази як ректорка університету", – стверджують у міністерстві.

Як відомо, 20 лютого 2018 року у Міністерстві охорони здоров'я України повідомили, що Амосову усунули від виконання обов'язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця, оскільки вона не забезпечила проведення у вишу ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів.

1 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора, але 6 березня МОЗ знову усунуло її. 2 квітня МОЗ достроково розірвало з Амосовою контракт. Вона оскаржила це рішення.

23 квітня МОЗ України оголосило конкурс на заміщення вакантної посади ректора НМУ. 26 квітня Печерський райсуд Києва заборонив проводити конкурс, оскільки він може "істотно ускладнити або зробити неможливим гіпотетичне рішення суду" про відновлення Амосової на роботі.

Із 7 вересня обов'язки ректора НМУ виконував Олександр Науменко.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...