Ракета-носій Зеніт-3SLБФ, розроблена в Україні, успішно стартувала з космодрому Байконур. Про це повідомили у прес-службі Державного космічного агентства України, передають Патріоти України.
"11 грудня 2015 року о 15.45 за київським часом ракета-носій "Зеніт-3SLБФ" з метеорологічним супутником Електро-Л №2 успішно стартувала з космодрому Байконур," - йдеться у повідомленні.
Ракета-носій Зеніт-3SLБФ розроблена Державним підприємством Конструкторське бюро Південне ім. М.К. Янгеля та виготовлена Державним підприємством Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А.Н. Макарова в кооперації з іншими підприємствами.
Ракета є однією з найуспішніших у світі і призначена для доставки космічних апаратів середньої маси на середні, високі кругові й еліптичні навколоземні орбіти, включаючи перехідну до геостаціонарної та геостаціонарну орбіти.
За словами голови Державного космічного агентства України Любомира Сабадоша, успішний запуск ракети-носія – це, в першу чергу, підвищення іміджу України як космічної держави і доказ того, що ракетно-космічна промисловість - одна з найбільш розвинених і наукомістких галузей в нашій країні.
"Сьогодні у нас - знаменна подія. Це ще раз доводить, що в Україні є технології, що дозволяють створювати ракети-носії досить високого рівня," - підкреслив він. Даний пуск став 10-м за програмою Наземний старт.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...