"Упевнений, що ніхто не зверне увагу?": Глава НКЦПФР Хромаєв задекларував ряд офшорів, що працюють на ринку, який він сам регулює

Відповідаючи, чому не продав компанію, щоб уникнути конфлікту інтересів, Хромаєв запропонував цікаве пояснення: мовляв, хотів продати, але "не знайшлося покупців".

Тимур Хромаєв. Фото: hubs.

Глава Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв знову опинився в епіцентрі скандалу. Хромаєв в своїй е-декларації вказав у власності цілий ряд компаній, зареєстрованих в офшорних юрисдикціях. Більш того, виявилося, що глава регулятора ринку цінних паперів продовжує володіти компанією, що активно діє на цьому самому ринку. Про це йдеться в статті "Хто відрегулює регулятора: чи покарає сам себе глава НКЦПФР за бізнес в офшорах" на сайті "Апостроф", передають Патріоти України.

"Хромаєв одним з пріоритетів своєї діяльності визначив протидію виведенню грошей в офшори ... Однак, як випливає з опублікованої його електронної декларації, на кінець 2015 року він все ще володів рядом компаній, що працюють на ринку цінних паперів. Також, як виявилося, голосно заявляючи про боротьбу з офшорами і виведенням грошей за кордон, Хромаєв сам продовжує бути бенефіціаром ряду компаній, зареєстрованих на Кіпрі, Сейшелах і Віргінських островах", – пише видання.

У статті наведено фрагменти декларації чиновника з назвами компаній, серед яких є і ті, які ведуть бізнес на ринку, який регулює сам Хромаєв. Вони входять до групи "Арта", зареєстрованої в офшорі.

Хромаєв створив її в 2002 році. Як відомо, одна з компаній групи, "Арта Цінні Папери", запам'яталася учасникам ринку дефолтом в 2008 році за операціями РЕПО, після невиконання зобов'язань по викупу облігацій "Київмедпрепарата". У наступному році схожа ситуація сталася з компанією "Нідан +". Цій компанії навіть довелося заявити про банкрутство, а інвестори, серед яких були держбанки, втратили гроші. Ще через рік сама "Арта Цінні Папери" не змогла виконати зобов'язання по викупу своїх цінних паперів, допустивши дефолт.

"На подив, зараз, коли засновник групи став главою НКЦПФР, справи у неї йдуть дуже непогано", - пише автор статті. Цікаво, що пояснюючи, чому не продав компанію, яка працює на ринку, який регулює глава НКЦБФР, Хромаєв запропонував цікаве пояснення: мовляв, хотів продати, але "не знайшлося покупців". "Схоже, або чиновнику невтямки, що для глави органу, який контролює справи на ринку цінних паперів, бути власником компанії, активно присутньої на цьому ринку, - це і є самий неприкритий конфлікт інтересів, або просто він упевнений, що цього ніхто не помітить і йому це зійде з рук", – йдеться в статті.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...