В Антарктиді біля української полярної станції виявили родовища нафти та газу

На даний момент в Антарктиді діє заборона на видобування корисних копалин, проте вже кілька країн заявили про свої територіальні претензії на материк.

Полярна станція "Академік Вернадський. Ілюстрація:http://kpi.ua/

Біля української полярної станції "Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез, розвідано три родовища нафти і чотири родовища газу. Про це повідомив директор Національного антарктичного центру Міністерства освіти і науки України Валерій Литвинов. Про це пише ТСН, передають Патріоти України.

"Це ж такий багатющий материк. Не побоюся сказати, що багатство України буде приростати за рахунок Антарктиди", - цитує його сайт.

Як зазначив учений, до 2041 року діє заборона на видобуток корисних копалин на материку, але ситуація може змінитися. Литвинов додав, що вже кілька країн, в тому числі США і Росія, оголосили Антарктиду сферою своїх інтересів.

Під час екскурсії в Антарктиді, яку проводили українські полярники, туристи помітили пінгвіна, за яким полювали косатки. Врешті-решт малечі вдалося врятуватися від хижачок, заскочивши у човен.

Хіти тижня. В Україні створили заміну скандальним "мінометам Пашинського"

неділя, 26 травень 2019, 13:00

На відміну від "Молота", міномет "Бучарда" є самостійним продуктом, а не копією радянського. В Україні на заміну міномету "Молот" створюють новий 120-мм міномет "Бучарда", який має значну перевагу над попередньою зброєю. Створюється міномет на базі Ста...

Українські морпіхи ліквідували російського офіцера, комбата "гібридів" (відео)

неділя, 26 травень 2019, 12:06

Приморський напрямок один з найнебезпечніших серед всіх ділянок російсько-українського фронту. За даними командира Морської піхоти України Юрія Содоля, морпіхам вдалося знищити російського офіцера, який командував батальйоном. Про це йдеться в суботньо...