В Антарктиді біля української полярної станції виявили родовища нафти та газу

На даний момент в Антарктиді діє заборона на видобування корисних копалин, проте вже кілька країн заявили про свої територіальні претензії на материк.

Полярна станція "Академік Вернадський. Ілюстрація:http://kpi.ua/

Біля української полярної станції "Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез, розвідано три родовища нафти і чотири родовища газу. Про це повідомив директор Національного антарктичного центру Міністерства освіти і науки України Валерій Литвинов. Про це пише ТСН, передають Патріоти України.

"Це ж такий багатющий материк. Не побоюся сказати, що багатство України буде приростати за рахунок Антарктиди", - цитує його сайт.

Як зазначив учений, до 2041 року діє заборона на видобуток корисних копалин на материку, але ситуація може змінитися. Литвинов додав, що вже кілька країн, в тому числі США і Росія, оголосили Антарктиду сферою своїх інтересів.

Під час екскурсії в Антарктиді, яку проводили українські полярники, туристи помітили пінгвіна, за яким полювали косатки. Врешті-решт малечі вдалося врятуватися від хижачок, заскочивши у човен.

Загострення військового протистояння буде не тільки на донецькому напрямку

вівторок, 20 серпень 2019, 19:27

Тільки-но Україна озвучила пропозиції щодо нормандського формату, на окупованих територіях Луганської області відразу розпочалися масштабні батальйонно-тактичні навчання на трьох полігонах. Мовиться про серйозне накопичення сил, водночас за легендою відпр

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...