В Антарктиді біля української полярної станції виявили родовища нафти та газу

На даний момент в Антарктиді діє заборона на видобування корисних копалин, проте вже кілька країн заявили про свої територіальні претензії на материк.

Полярна станція "Академік Вернадський. Ілюстрація:http://kpi.ua/

Біля української полярної станції "Академік Вернадський", яка розташована на острові Галіндез, розвідано три родовища нафти і чотири родовища газу. Про це повідомив директор Національного антарктичного центру Міністерства освіти і науки України Валерій Литвинов. Про це пише ТСН, передають Патріоти України.

"Це ж такий багатющий материк. Не побоюся сказати, що багатство України буде приростати за рахунок Антарктиди", - цитує його сайт.

Як зазначив учений, до 2041 року діє заборона на видобуток корисних копалин на материку, але ситуація може змінитися. Литвинов додав, що вже кілька країн, в тому числі США і Росія, оголосили Антарктиду сферою своїх інтересів.

Під час екскурсії в Антарктиді, яку проводили українські полярники, туристи помітили пінгвіна, за яким полювали косатки. Врешті-решт малечі вдалося врятуватися від хижачок, заскочивши у човен.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...