Дорожник на війні з 2014 року. Після боїв за Іловайськ добровольцем пішов у батальйон "Донбас". Пробув там два місяці. Потім перевівся у 93 механізовану бригаду. Отримав під командування гранатометний взвод. Перша його бойова кампанiя тривала рiк i два мiсяцi. Воював в селі Опитне, що під Донецьком.
"Був в Опитному з кiнця сiчня по початок липня 2015 року. Недооцінював свої АГСи (автоматичний станковий гранатомет) до березня 2015-го. В той день ми прикривати десантників, яких штурмували бойовики. Там була засада. В бою загинув командир снайперiв десантури, а командир роти розвiдникiв був поранений. В мене частина АГСів були знищенi ще у серединi сiчня у Пiсках пiд "Градами". І на той час залишився один гранатомет. Ще один вийшов з ладу, а третій був переданий на іншу висоту. В бiй я включился близько другої дня i з невеликими перервами працювати майже до 7 ранку. Завдання прикривати десантуру ми не мали. Але почали працювати, на власний розсуд. Допомогали сусiдам. Наступного дня десантники віддали усі свої АГС мені. Ми працювали першi двi ночi постiйно. А взагалi рiдкi були ночi, щоб ми не стріляли.
"Слухав потім рацію розвідників, які пішли туди, де я стріляв. А там купа трупів. В рації чую: "Є один. Документів при собі немає. Пакуй в мішок. Ще один. Також без документів. О, а в цього взагалі голови немає". Моя граната попала в голову і відірвала її. Ми так розійшлися, що на кінець липня 2015-го на позиціях бойовиків був один великокаліберний кулемет. Дуже рідко стріляв", - розповідає офіцер.
Коли в перехоплених переговорах чули позивні "Прибой" чи "Волна" бійці відразу розуміли, що по них ведуть вогонь росіяни. "Російська артилерія добре воює. Їх по стилю видно. Коли міномети місцевих стріляють - можна курити. Раз не долетіло 500 метрів. Стоїш і чекаєш другий снаряд. Знову недоліт 500 метрів — спокійно гуляй. А коли російські відпускники стріляли — це як город садять. В Опитному нас кошмарили дві пари танків із мінометами. Постійно мінялись. Це сильно діставало", - розповідає Валерій Матвійчук.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...