Ватник detected: У Молдові затримали екс-депутата за шпигунство на користь РФ

Юрій Болбочану підтримував контакти з помічником військового аташе посольства Росії в Молдові Олександром Грудіним і передавав йому якусь інформацію.

Юрій Болбочану. Фото: Point.md.

Екс-депутата парламенту Молдови Юрія Болбочану затримали у справі про шпигунство і зраду батьківщині. Про це повідомляє російське інформагентство "Интерфакс" з посиланням на джерела в Генпрокуратурі Молдови, передають Патріоти України.

Болбочану був затриманий увечері 17 березня, після обшуків в його будинку. Що було виявлене при обшуках і який статус у затриманого - підозрюваний або обвинувачений - невідомо. Генпрокуратура офіційно не заявляла про затримання колишнього парламентарія, хоча постанову про його затримання підписано прокурорами.

У даній постанові зазначається, що кримінальне переслідування розпочато влітку 2016 року у відповідності зі ст. 337 "Зрада Батьківщині" та ст. 338 "Шпигунство" КК Молдови. Справу веде прокуратура по боротьбі з організованою злочинністю і особливим справам. Згідно з постановою, "Болбочану підтримував контакти з помічником військового аташе посольства Росії в Молдові Олександром Грудіним і передавав йому якусь інформацію".

Також йдеться, що під час своїх зустрічей Болбочану і Грудін дотримувалися суворих заходів конспірації. "Беручи до уваги події в Україні, не виключається можлива участь офіцерів російських спецслужб в організації або підтримки подій, спрямованих на дестабілізацію соціально-політичної ситуації в Молдові", - наголошується в постанові молдавської прокуратури.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...