Артилерія дуже добре показала себе під час бойових операцій на Донбасі, тому її, звичайно ж необхідно розвивати і далі, разом з тим, поєднуючи з діяльністю інших родів військ. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів військовий експерт Ігор Романенко, який, до того ж – ракетник майже з 50-річним стажем, передають Патріоти України.
"Артилерійські засоби, самохідні артилерійські установки, системи залпового вогню тощо – вони дуже ефективно себе зарекомендували. Минув розвиток поліпшення точності вогню, відбувається відновлення важкої артилерії. Складно говорити про появу нового, але з старого все відновлюється, модернізується і застосовується під час війни. Це показало необхідність подальшого розвитку артилерії та ракетних військ і це зараз відбувається. Питання в тому, щоб робити це енергійніше, щоб були засоби розвідки, яка в поточному часі передає координати, нові ракетні комплекси тощо", – пояснює Романенко.
Експерт зауважив, що вся тяжкість при організації бойових дій лягає саме на плечі артилерії та ракетних військ; адже, незважаючи на те, що у нас є і бомбардувальна авіація, вона не застосовується на Донбасі. Зараз наша артилерія продовжує розвиватися, наприклад, 2016 року збройні сили отримали першу партію українських мінометів "Молот", а на стадії випробування знаходиться інший міномет "Верба". Досі розробляється реактивна система залпового вогню "Вільха" з дальністю стрільби до 120 км. На параді 2014 року була представлена українська реактивна система залпового вогню "Бастіон-01", яка складається з шасі КрАЗ-6322 і бойової частини БМ-21 "Град", трохи пізніше з'явилися і її поліпшені версії.
До того ж, створюється новий оперативно-тактичний комплекс "Грім", який буде здатний вражати ціль на відстані в 450 км. Повідомлялося, що ОТРК "Грім" зможе стріляти в чотири рази далі старого радянського ракетного комплексу "Точка-У, який є зараз на озброєнні української армії. Ще взимку цього року глава країни Петро Порошенко заявив, що "Укроборонпром" розробив нові ракети 80-мм, призначені для ураження наземних цілей, тому переозброєння триває, хоч і повільними темпами.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...