Втекли у інший кінець світу: Як українці переїхали в Бразилію, щоб дитина не отримала громадянство РФ

Етнічні українці, які волею долі були громадянами РФ, знайшли оригінальний спосіб вберегти дитину від "скрепного" громадянства.

Наталія Шалигіна і Ярослав Власов. Фото: Обозреватель.

Родина українців переїхала в Бразилію, щоб їх новонароджений син не став громадянином Росії. Своєю історією подружжя поділилось із виданням Обозрєватєль, передають Патріоти України.

"Ми обоє громадяни Росії. Спочатку переїхали в Україну. Жили і працювали в Києві. Але, коли я дізналась, що вагітна, постало питання, що ми не хочемо, аби наша дитина отримала громадянство Росії. Шукали країну, в якій дитина, яка там народилася отримує громадянство. Бразилію вибрали не випадково. Тут батьки народженого бразильського громадянина мають право не тільки залишитися жити в країні, але і можуть претендувати на посвідку на проживання", - каже Наталія Шалигіна.

На одному з форумів, присвячених Бразилії, родина познайомилась з американцем, який пройшов таку ж процедуру зі своєю дружиною - народжувати в Бразилії і отримувати посвідку на проживання. Він нам дуже допоміг порадами, рекомендаціями та деякими контактами.

"Через нього обрали місто Флоріанополіс, столицю штату Санта-Катаріна на півдні Бразилії. Самі б туди навряд чи поїхали. Вибрали б північно-схід країни, де клімат краще, та й нам вже дещо знайоме, бо бували там у туристичних поїздках. З собою треба мати свідоцтво про народження по жіночій лінії, перекладене на португальську мову. Крім легалізованого свідоцтва про народження необхідно мати свідоцтво про шлюб, та закордонний паспорт", - каже Наталія.

Екзамен з мови - одна з умов отримання громадянства. Та й у цілому, в країні без володіння португальською - не прожити. Англійською володіють дуже мало, хоча частенько і намагаються на нього переходити з іноземцями, не просуваючись далі "Do you speak English?"

"Перші три місяці після приїзду ми прожили в готелі. Квартиру знімали через агентство. В Бразилії закони дуже надійно захищають орендаря від можливого виселення та зловживань з боку власника будинку. Навіть якщо орендар не сплачує орендну плату, виселити його зовсім не просто. Ця практика має і зворотний бік - договір оренди укладається мінімум на рік, а частіше всього на два роки. Розірвання його з боку орендаря раніше терміну карається великими штрафами.

Вартість житла дуже різна. Залежить від району, розміру житла, стану. Ми відразу шукали будинок з ділянкою через собаку, яку привезли з собою. Вдалося знайти за 900 реалів (7650 гривень за нинішнім курсом) триплекс (будинок на трьох господарів), з двома спальнями, двома санвузлами і невеликими ділянками перед будинком і позаду нього.

За три роки вартість оренди зросла до 1300 реалів. Таке підвищення відбувається через постійну інфляцію і зафіксоване в договорі. Найчастіше будинки і квартири здаються зовсім порожніми, у нас навіть не було мийки на кухні," - додає Наталя. - Тому всі меблі ми змушені перевозити з будинку в будинок. Нам у цьому плані пощастило - крім двох валіз одягу, собаки і коляски, перевозити в новий будинок було майже нічого".

Нові деталі справи Порошенка: Україна безкоштовно постачала в ОРДЛО електроенергію і воду?

субота, 22 січень 2022, 14:23

На моє переконання, водо- та- електропостачання на тимчасово окуповані території мали б бути припинені до моменту повного погашення заборгованості за спожиту воду й електроенергію. Або запропонована наступна схема взаєморозрахунків- вугілля в обмін на вод

Анексія Криму: СБУ має розслідувати злочинну бездіяльність колишнього військово-політичного керівництва України

п’ятниця, 7 січень 2022, 21:45

Якби українська влада захистила Крим, не було б війни на сході. Війна на Донбасі - це прямий наслідок бездіяльності офіційного Києва в Криму. Повідомляється, що Слідчі Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального п...