Щоб перевірити російські паспорти, видані на тимчасово окупованих територіях України, Служба Безпеки користується відкритим доступом до російської податкової. А от копії паспортів родини розвідника-СБУ-шника Сергія Семочка уже два місяці не перевіряє. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", передають Патріоти України.
На початку жовтня 2018 року прес-служба СБУ повідомила про викриття голови держадміністрації одного з районів Харкова – той співпрацював зі спецслужбами РФ, у 2015 році під час перебування в анексованому Криму був завербований ФСБ.
СБУ стверджує, що чиновник мав доступ до державної таємниці і їздив до Росії на зустрічі з "кураторами", де передавав інформацію щодо особистих даних учасників АТО. До того ж, саботував мобілізацію і займався рекетом.
"Встановлено факт наявності у чиновника подвійного громадянства. За сприяння ФСБ без наявних на те підстав зловмисник у лютому 2015 року користувався на тимчасово анексованій території АР Крим внутрішнім паспортом громадянина РФ. У квітні 2016 року посадовцю був виданий закордонний паспорт громадянина РФ," – йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.
Допис прес-служба ілюструвала скрінами з сайту Федеральної податкової бази РФ та Головного управління з питань міграції МВС РФ.
Дійсно на сайті російської податкової є окремий сервіс, де за номером паспорта, іменем і датою народження можна дізнатись, чи надавався власнику паспорта російський індивідуальний податковий номер, а відтак – підтвердити факт видачі такого паспорта. У МВС РФ також є онлайн-сервіс, який дозволяє за номером паспорта перевірити, чи не значиться він у переліку недійсних.
Скористатися сервісами може будь-хто, тобто не тільки правоохоронні органи. Отже, в СБУ знають ці сервіси і вміють ними користуватися. Ті ж офіційні публічні сервіси використали і журналісти програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом" для верифікації російських паспортів родичів Сергія Семочка.
Нагадаємо, ще в серпні 2018 було опубліковано копії паспортів, нібито виданих у Криму родичам Семочка – гіпотетичній дружині Тетяні Лисенко, її дочці Анастасії Котон та зятю Володимиру Котону. На копіях паспортів значились усі необхідні для їх перевірки вихідні та персональні дані. Тож перевірити їх міг кожен охочий.
Журналісти програми не тільки довели зв'язок Семочка із родиною Лисенків-Котонів, але й підтвердили два з трьох паспортів. За даними російської податкової, Тетяні Лисенко і її зятю російський податковий номер присвоєно, а це означає, що російські паспорти з такими персональними даними – існують.
Окрім цього в Єдиному реєстрі юридичних осіб РФ журналісти знайшли витяг на повного тезку Станіслава Лисенка з Ялти, старшого сина Лисенка, де він також зазначений громадянином Росії. Такі ж витяги з російським громадянством ЕГРЮЛ видає – на дружину і тещу Станіслава, а також на батьків Володимира Котона, тобто сватів Тетяни Лисенко.
Жодних повідомлень від СБУ про аналогічну перевірку паспортів родичів Семочка досі не оприлюднено.
Хто такий Сергій Семочко? Екс-очільник головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ у період з 2015 по 2017 роки, екс-очільник головного управління СБУ у Києві та Київській області у 2017-2018 роках. З липня 2018 року обіймає посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.
Відео повного випуску програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" про Сергія Семочка:
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...