Все більше досліджень говорять про те, що шизофренія і куріння взаємопов'язані, зокрема, пацієнти з шизофренією нерідко використовують нікотин для самолікування з метою полегшення симптомів, пов'язаних з цим захворюванням. Дане дослідження провели американські вчені, які працюють в Єльському університеті, повідомляють Патріоти України посилаючись на Нескучные новости.
Фахівці виявили, що рівень нікотинових рецепторів у головному мозку у хворих на шизофренію був нижчим, ніж у здорових людей. Куріння, як відомо, збільшує рівні рецепторів нікотину в мозку, але цей ефект був виявлений в обох групах, хоча був дещо знижений при шизофренії. Тим не менш, у групі хворих на шизофренію збільшення рівнів нікотинових рецепторів у зв'язку з курінням було пов'язано з більш низьким рівнем соціальної ізоляції, притуплюванням емоційних і мотиваційних відповідей, а також поліпшенням когнітивних функцій. За словами вчених, нікотин імітує дію природного нейромедіатора ацетилхоліну, який стимулює нікотинові рецептори в мозку. У ході дослідження вчені використовували однофотонну емісійну комп'ютерну томографію для кількісної оцінки нікотинових рецепторів у курців і некурців хворих на шизофренію, а також у здорових людей.
Фахівці виявили ослаблений вплив куріння тютюну на систему рецепторів у осіб, що страждають на шизофренію. Крім того, низький рівень нікотинових рецепторів у курців, які страждають на шизофренію, був пов'язаний з гіршими негативними симптомами і погіршенням показників в когнітивних тестах. Ці результати підтверджують високу поширеність куріння серед хворих на шизофренію. Отримані дані дозволяють припустити, що куріння може давати певні клінічні переваги деяким пацієнтам, збільшуючи доступність нікотинових рецепторів в мозку для ацетіхлоліну. Експерти вважають, що нікотин може відігравати вагому роль у створенні нових ліків для лікування шизофренії, а нікотинові рецептори можуть бути мішенню при розробці методів лікування даного розладу.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...