З Криму тікає навіть риба

Бездумний вилов риби донним тралом повністю підірвав запаси деяких видів.

Піленгас. Фото: fish.kiev.ua.

У Чорному морі біля берегів Криму скорочується популяція промислової риби. Про це повідомила заступник директора з наукової роботи Інституту морських біологічних досліджень Наталя Мільчакова, передають Патріоти України з посиланням на expres.ua.

У той же час різноманітність водних мешканців узбережжя дещо зросла: зараз вчені налічують близько 3700 різних видів. "Бездумний вилов риби донним тралом повністю підірвав запаси деяких видів. Екосистемі завдано катастрофічної шкоди, підірвана кормова база, почалася експансія нових видів", - розповіла Мільчакова.

У свою чергу, науковий керівник інституту Юрій Токарев розповів, що браконьєри поставили під загрозу зникнення чорноморську камбалу калкан. "На ринках Стамбула цю рибу продають по 20-50 євро за кілограм. В результаті запаси камбали вичерпані на 80%. Потрібні роки, щоб відновити популяцію", - вважає Токарев.

До того ж, якщо ще кілька років тому кримські ринки були буквально завалені піленгасом, то зараз його практично немає на прилавках. За словами вчених, причиною його зникнення є конкуренція за харчові ресурси в Чорному морі. Як пояснили вчені, піленгаса завезли в Чорне і Азовське моря більше 20 років тому і тепер "місцеві" просто витісняють "прибульця".

Також відбувається скорочення популяції рапана. Як уточнив Токарев, це сталося після того, як в пресі з'явилася інформація про те, що м'ясо цього молюска позитивно впливає на чоловічу потенцію. "Морським жителям добре живеться доти, поки до них не починає проявляти інтерес людина", - поскаржився науковий керівник інституту.

Зараз в інституті працюють над тим, щоб не дати деяким видам риб зникнути з Чорного моря. Так, вчені щороку випускають в море до 50 тис. мальків калкана. "Популяцію цієї риби дуже складно відновити. У Туреччині та Румунії вже зазнали поразки. Набагато легше вирощувати осетрових", - розповіла Мільчакова. Також при інституті був створений перший розплідник по вирощуванню личинок гігантської устриці. Вчені сподіваються, що це дозволить відновити популяцію молюска на узбережжі.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...