"За боротьбу із русофобією": Путін відкрив пам'ятник письменникові, який пропонував РФ відмовитися від морів (відео)

Олександр Солженіцин вважав росіян виключно "сухопутним народом".
Путін відкрив пам'ятник Солженіцину. Фото: скріншот з відео.

Президент Росії Володимир Путін в Москві відкрив пам'ятник російському письменнику і дисиденту Олександру Солженіцину, який пропонував Росії відмовитися від морів і азіатської частини країни. Відповідне відео розміщено на Youtube-каналі Бізнес онлайн, передають Патріоти України.

Як відомо, під час своєї поїздки по США і Канаді в 1975 році в своїй знаменитій промові перед Конгресом письменник закликав Росію відмовитися від морів, так як "росіяни - не морський народ, а активність на морі розкладає мораль нації".

"Росія не потребує моря, ми не морський народ, як англійці, а сухопутний. Наша активність на морі суперечить споконвічному російському способу життя, вносить в нього чужі елементи і розкладає мораль нації. Так само як від моря, ми повинні відмовитися і від своїх земель в радянській частині Азії, де живуть народи, чужі нам по своїй культурі, мові і - перш за все - релігійними традиціями. Замкнутися, зосередитися - це єдина можливість для подальшого розвитку росіян", - сказав Солженіцин у Вашингтоні в липні 1975 року.

У свою чергу, Путін заявив, що письменник "завжди протистояв русофобії". "Російський письменник Олександр Солженіцин протистояв русофобії і, навіть будучи у вигнанні, не дозволяв зневажливо відгукуватися про свою батьківщину", - заявив президент країни - агресора.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...