За новою методикою: Українські хірурги провели надскладну операцію на мозку, яку не наважуються робити у світі (відео)

В одній операції з'єднали відразу три технології: ендоскопію, тобто трубку, яка дає можливість дістатися до найскладніших зон, комп'ютерну навігацію і лазер, щоб прибрати пухлину.

Скрін відео

В Україні фахівці Київського інституту нейрохірургії імені Ромоданова провели унікальну операцію, яку не наважуються робити в світі, - видалили пухлину на мозку. Про це пише ТСН, передають Патріоти України.

Крім того, після операції пацієнта відвезли не в реанімацію, а відразу в загальну палату. Українці змогли першими в світі поєднати особливі технології, і при цьому отримали позитивний результат.

У пацієнта, якому зробили операцію, була велика пухлина. Ризик був і в тому, що вона тиснула на нервові закінчення, і чоловіка могло паралізувати в будь-який момент.

Спочатку хірурги створили комп'ютерну модель пухлини, щоб бачити, з якими частинами мозку вона стикається. Це стало навігаційною картою для комп'ютерної системи і лікаря.

Для боротьби з самою пухлиною лікарі обрали дуже незвичайний метод. "Це єдиний спосіб і видалити пухлину, і зберегти хворому якість життя", - прокоментував хірург.

Тепер в українських лікарів навчатимуться медики з інших країн.

В одній операції, каже лікар, з'єднали відразу три технології: ендоскопію, тобто трубку, яка дає можливість дістатися до найскладніших зон; комп'ютерну навігацію; лазер, щоб прибрати пухлину.

Поки ці технології не поєднував жоден хірург у світі. Результат навіть перевершив очікування. Крові під час операції фактично не було. Завдяки чому пацієнта і перевезли з операційної в загальну палату. Про роботу хірургів у пацієнта нагадує хіба перев'язка на голові і невеликий шрам біля неї.

Нова техніка навіть після складних операцій спрямована на те, щоб дати людям повноцінне життя. Оскільки раніше після таких втручань ускладнення були чи не нормою. А лікар Розуменко своїм пацієнтам навіть голови не голить, щоб не відчували себе хворими. І не лякали своїм виглядом тих, хто тільки чекає на операцію.

Анексія Криму: СБУ має розслідувати злочинну бездіяльність колишнього військово-політичного керівництва України

п’ятниця, 7 січень 2022, 21:45

Якби українська влада захистила Крим, не було б війни на сході. Війна на Донбасі - це прямий наслідок бездіяльності офіційного Києва в Криму. Повідомляється, що Слідчі Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального п...

"Вагнергейт" і провалені спецоперації розвідки України - чи був російський "кріт"

середа, 5 січень 2022, 11:35

Ми як українці мусимо пишатися вітчизняними спецслужбами. Розуміти, що ми маємо за спиною надійний тил, і що жодна операція російських чи інших іноземних спецслужб неможлива на території України. Бо маємо професіоналів, що дійсно відповідають високим стан