За стандартами НАТО: У Міноборони анонсували створення "медичного спецназу"

Нова система евакуації покликана розвантажити медичні батальйони.

Ілюстрація:novynarnia.comМіністерство оборони України анонсувало новації - реформування системи медичної евакуації та створення так званого "Медичного спецназу". Про це було оголошено на брифінгу 21 вересня, інформують Патріоти України.

За словами начальника медичної служби Збройних Сил України Ігоря Хоменка, нова система евакуації, що відповідає стандартам НАТО, покликана розвантажити медичні батальйони. Вивезенням поранених займуться 18 екіпажів у складі водія, бойового медика і старшого бойового медика.

"За стандартами НАТО, протягом 10 хвилин (після поранення. Ред.) повинна надаватися взаємна або самодопомога. Протягом години - перша медична допомога, за 2 години - він (поранений. Ред.) повинен потрапити в руки хірурга", - розповів Хоменко.

Курирує реформу волонтер військової медицини на Донбасі, глава фронтових рятувальників "Asap Rescue" Ілля Лисенко (на прізвисько "Хотабич"). За його словами, він вже займається формуванням першого експериментального підрозділу евакуації.

Відібрані медики пройдуть навчання в 205-му навчальному центрі в Дніпрі. До них можуть приєднатися і цивільні фахівці, яким для цього буде потрібно підписати контракт з ЗСУ.

Хіти тижня. Повзучий наступ на передовій: Траншеї копають глибиною з людський зріст (відео)

неділя, 16 червень 2019, 20:00

Бійці ООС розповіли про ситуацію біля Мар’їнки. На Світлодарській дузі зберігається напруга.

У росіян і близько нічого такого немає: "Високоточна "Вільха" готова "кошмарити" гібридне командування", - Злий одесит

п’ятниця, 14 червень 2019, 15:10

Патріоти України пропонують ознайомитись з публікацієювійськово-політичного оглядача Олександра Коваленка про те, чим небезпечна для гібридних військ на окупованій частині Донбасу українська ракета "Вільха", останні держвипробування котрої перед прийня...