За стандартами НАТО: У Міноборони анонсували створення "медичного спецназу"

Нова система евакуації покликана розвантажити медичні батальйони.

Ілюстрація:novynarnia.comМіністерство оборони України анонсувало новації - реформування системи медичної евакуації та створення так званого "Медичного спецназу". Про це було оголошено на брифінгу 21 вересня, інформують Патріоти України.

За словами начальника медичної служби Збройних Сил України Ігоря Хоменка, нова система евакуації, що відповідає стандартам НАТО, покликана розвантажити медичні батальйони. Вивезенням поранених займуться 18 екіпажів у складі водія, бойового медика і старшого бойового медика.

"За стандартами НАТО, протягом 10 хвилин (після поранення. Ред.) повинна надаватися взаємна або самодопомога. Протягом години - перша медична допомога, за 2 години - він (поранений. Ред.) повинен потрапити в руки хірурга", - розповів Хоменко.

Курирує реформу волонтер військової медицини на Донбасі, глава фронтових рятувальників "Asap Rescue" Ілля Лисенко (на прізвисько "Хотабич"). За його словами, він вже займається формуванням першого експериментального підрозділу евакуації.

Відібрані медики пройдуть навчання в 205-му навчальному центрі в Дніпрі. До них можуть приєднатися і цивільні фахівці, яким для цього буде потрібно підписати контракт з ЗСУ.

Хіти тижня. Автомобіль високої прохідності для української армії розробили волонтери (фото)

середа, 19 грудень 2018, 3:00

Команда волонтерів політичної партії "Національний корпус" спільно з ветеранами бойових дій і бійцями полку "Азов" розробила вітчизняний військовий баггі - легкий автомобіль високої прохідності. Про це під час тестування машини на полігоні розповів зас...

Вчені виявили в Індонезії найдавнішу піраміду світу

вівторок, 18 грудень 2018, 23:50

Площа виявленої піраміди досягає приблизно п'ятнадцяти гектарів. Американські вчені встановили, що найдавніша піраміда в світі розташована на території Індонезії, передають Патріоти України.