Завернули Рогозіна "в зад": Молдова жорстко зупинила "яструба" Путіна

Делегація РФ планує відвідати Тирасполь з нагоди святкування 25-річчя Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту в Придністров'ї.
Дмитро Рогозін. Фото: ПолитНавигатор.

Міністерство закордонних справ республіки Молдова заборонило російській делегації на чолі з віце-прем'єром РФ Дмитром Рогозіним проліт на літаках ВПС РФ через повітряний простір республіки. Про це сказано в листі від 19 липня міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрія Галбура посольству РФ, поширеному молдавськими ЗМІ. Новину передають Патріоти України.

Делегація РФ планує відвідати Тирасполь з нагоди святкування 25-річчя Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту в Придністров'ї і початку миротворчої операції на Дністрі. У листі йдеться про те, що посадка літаків ВПС РФ в Кишиневі і Тирасполі неможлива "в силу відсутності для цього необхідних умов".
Молдавська влада вказала на відсутність контролю над польотами з використанням аеропорту Тирасполя. Зазначається також, що російська сторона була неодноразово про це поінформована.

У листі не вказано ім'я Дмитра Рогозіна, однак можна зрозуміти, що мова йде про делегацію з ним на чолі (віце-прем'єр є і спецпредставником президента РФ по Придністров'ю, і співголовою міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва з Молдовою). МЗС Молдови шкодує, що немає плану спільних заходів, приурочених до 25-річчя підписання Угоди, недоцільно проводити такі заходи в односторонньому порядку.

Однак, російський віце-прем'єр, за його словами, не зрозумів відмови молдавської сторони і як і раніше має намір відвідати невизнану ПМР (Придністровська Молдавська республіка).

"Я не понял, кто там мне чего запретил. Прилечу обязательно. Встретимся и с президентом Молдовы, и с руководством ПМР", - написав він в Твіттері.

Вирішальну роль у деокупації Криму відіграє партизанський рух

вівторок, 16 серпень 2022, 23:01

Стосовно можливості активізації партизанського руху, враховуючи неоднорідність етнічного складу анексованого півострову, українській стороні, на мою думку, варто працювати саме в цьому напрямку. Сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав указ про...

Рф змушена перенести "референдуми" в ОРДЛО: британська розвідка підтверджує дані місцевих сил спротиву.

вівторок, 16 серпень 2022, 22:52

Це не перший випадок, коли інсайди західних розвідок щодо ситуації на сході України фактично мають українське походження або підтверджують дані українських джерел. У міноборони Великобританії з посиланням на дані розвідки повідомили, що росія перебуває...