Три роки тому почалася антитерористична операція на Донбасі - після того, як проросійські сепаратисти почали захоплювати адміністративні будівлі в населених пунктах Донецької і Луганської областей. За три роки військових дій на сході країни загинуло понад 9800 чоловік, близько 23 тисяч були поранені, майже 1 мільйон 800 тисяч українців стали вимушеними переселенцями. На головні питання про майбутнє Донбасу також відповів волонтер, керівник благодійного фонду допомоги армії "Повернись живим" Віталій Дейнега, передають Патріоти України.
- Яким ви бачите майбутнє антитерористичної операції?
- Я зараз перебуваю в Краматорську, який раніше був окупований, а потім його звільнили. Зараз можна спокійно доїхати до Авдіївки, передмістя Донецька. Це означає, що АТО як мінімум успішна, і далі буде тільки більше звільнених міст. Мені здається, Україна в 2014 році зробила максимум того, що могла.
- Що ви можете сказати тим людям, які три роки по тому називають АТО "громадянською війною"?
- Напевно, доводити їм щось вже пізно. Три роки тому в Донецьк, в Харків почали звозити автобусами хлопців з Ростова, з Таганрога - це не секретна, це доступна інформація. Ігор Стрєлков в Слов'янську - ну яка громадянська війна? Це затертий, навіть смішний вже штамп російської пропаганди. І зброю вони на складах і в шахтах знайшли, звичайно ж. Нехай люди говорять те, що говорять, а ми будемо зміцнювати армію.
- Але все ж ця пропагандистська машина три роки щосили працює на окупованих територіях. Чи розумно взагалі не зважати на це?
- Так, я розумію, що в Донецьку і Луганську діти ходять в школи, де їм розповідають жахи про Україну. Це навіть не радянська школа, а набагато гірше. Що ми можемо з цим зробити? Лиш боротись далі і звільняти їх. Зараз в Краматорську люди як мінімум раді, що у них не Авдіївка і не Ясинувата. Взагалі, в Україні велика проблема з професійними психологами - що з цивільними, що з військовими. Працювати з населенням нікому, працювати з бійцями, які місяцями можуть стояти без діла, - теж. Наступати ми поки що не можемо, тому треба утримувати позиції, не втрачаючи вправності і бойового духу.
- Тобто ви пропонуєте вирішувати проблеми по мірі їх надходження?
- Саме так. Головне Україна зробила - з боєм відстояла свою незалежність. Збройні сили зараз в зовсім іншій формі, ніж в 2014 році. Тільки вдумайтеся: ми за три роки подвоїли кількість бригад на лінії зіткнення. Якби хтось показав вам військову карту України 2017 року 2014-му - ви б повірили, що все так складеться? Донбас, як ми вже остаточно переконалися, не може навіть номінально відійти Росії, значить, він буде нашим. З Кримом все виглядає складніше, але потім, озираючись назад, ми теж будемо дивуватися, як так все вийшло. Головне - йти від однієї проміжної мети до іншої і вірити в перемогу.
Правоохоронці ідентифікували двох вбитих російськими військовими українських військовополонених біля села Новодмитрівка на Покровському напрямку. Про це повідомив заступник керівника департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту...
ГУР перехопило нову телефонну розмову окупантів, в якій росіянин нервує через новини з фронту і скаржиться на великі втрати, передають Патріоти України. Росіянин розповів, що один його знайомий окупант відправився на “нуль”, де був знищений разом зі ус...