Серед країн, які були в опозиції до вимог Нідерландів щодо ратифікації Угоди Україна-ЄС, найбільший опір продемонструвала Польща. Про це повідомляє "Європравда" з посиланням на голландське видання De Telegraaf, передають Патріоти України.
Зокрема, проти формулювання в окремій декларації про те, що Угода про асоціацію не є кроком до членства України в ЄС виступили країни Центральної та Східної Європи.
"Польща чинила опір жорстко, але згадані і такі країни, як Естонія, Латвія, Литва і Чехія. Для цих країн питання членства є чутливим, оскільки вони виступають за включення України в європейську сферу впливу і бояться російської агресії", - пише видання.
За неофіційною інформацією "Польського радіо", найбільший опір такій вимозі Нідерландів продемонстрували Польща і Чехія.
Зазначається, що в ключовому пункті А декларації, яка повинна врятувати ратифікацію Угоди про асоціацію, зазначено, що Угода не рівнозначна визнанню статусу України як держави-кандидата на вступ до ЄС.
Як повідомлялося, глави держав і урядів країн-членів Європейського Союзу сьогодні, 15 грудня, зберуться на одноденний саміт у Брюсселі, на якому крім обговорення питань міграції, безпеки, економічного і соціального розвитку, повинні вирішити питання ратифікації парламентом Нідерландів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Норвегія завершить поставку обіцяних літаків F-16 Україні протягом 2025 року, заявив міністр оборони країни Туре Сандвік, передають Патріоти України з посиланням на NRK. Він нагадав, що частину літаків Норвегія вже передала Україні. Інші борти надають ...
Російський диктатор Володимир Путін звільнив головнокомандувача сухопутних військ армії РФ Олега Салюкова та перевів на іншу посаду. Про це свідчить відповідний указ, передають російські медіа, передають Патріоти України. Новим головнокомандувачем Сухо...