Серед країн, які були в опозиції до вимог Нідерландів щодо ратифікації Угоди Україна-ЄС, найбільший опір продемонструвала Польща. Про це повідомляє "Європравда" з посиланням на голландське видання De Telegraaf, передають Патріоти України.
Зокрема, проти формулювання в окремій декларації про те, що Угода про асоціацію не є кроком до членства України в ЄС виступили країни Центральної та Східної Європи.
"Польща чинила опір жорстко, але згадані і такі країни, як Естонія, Латвія, Литва і Чехія. Для цих країн питання членства є чутливим, оскільки вони виступають за включення України в європейську сферу впливу і бояться російської агресії", - пише видання.
За неофіційною інформацією "Польського радіо", найбільший опір такій вимозі Нідерландів продемонстрували Польща і Чехія.
Зазначається, що в ключовому пункті А декларації, яка повинна врятувати ратифікацію Угоди про асоціацію, зазначено, що Угода не рівнозначна визнанню статусу України як держави-кандидата на вступ до ЄС.
Як повідомлялося, глави держав і урядів країн-членів Європейського Союзу сьогодні, 15 грудня, зберуться на одноденний саміт у Брюсселі, на якому крім обговорення питань міграції, безпеки, економічного і соціального розвитку, повинні вирішити питання ратифікації парламентом Нідерландів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 05.04.25 орієнтовно склали:
"Коаліція рішучих" розподіляє ролі і на дипломатичному поприщі, де Макрон тішиться високим міжнародним авторитетом, як найдосвідченіший лідер серед колег з головних столиць Європи - Лондона, Парижу, Берліну, Рима. Президент Франції Емманюель Макрон зби...