Австрійські компанії SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung AG подали заяву на відкриття процедури банкрутства в Арбітражний суд Відня. Про це Deutsche Welle повідомили в австрійському товаристві захисту прав кредиторів KSV1870, інформують Патріоти України.
За даними товариства, про банкрутство оголосили також дві дочірні компанії групи SLAV. Ці структури належать братам Сергію та Андрію Клюєвим, які є фігурантами списку санкцій Євросоюзу як представники близького оточення екс-президента, втікача Віктора Януковича.
Представник KSV1870 Юрген Ґебауер підкреслив, що однією з причин банкрутства стали саме санкції ЄС.
"Брати Клюєви не змогли отримати кредити на погашення боргів, а також поповнити оборотні кошти компанії з власних ресурсів, оскільки їх рахунки заморожені", - зазначив представник товариства захисту прав кредиторів.
За інформацією KSV1870, борги компаній групи SLAV становлять близько 112 мільйонів євро. Більше 90 відсотків цієї суми припадає на китайський державний концерн CNBM International, що займається переважно виробництвом будматеріалів.
Відповідно до звітності SLAV Handel, Vertretung und Beteiligung AG, понад сто мільйонів євро заборгованості компанії припадає на розрахунок за товарні поставки. Йдеться про постачання обладнання для сонячних електростанцій.
Компанія Activ Solar, яка раніше належала братам Клюєвим, а сьогодні оформлена на Каве Ертефая, зятя Андрія Клюєва, мала низку сонячних електростанцій на півдні України. Цей бізнес був досить прибутковим, враховуючи, що в Україні був встановлений найвищий в Європі спеціальний тариф на сонячну енергію. Втім, іноземні інвестори скаржилися на те, що доступ до вигідного тарифу був обмежений вузькому колу компаній.
У минулому році CNBM International вже отримала контроль над десятьма сонячними електростанціями Клюєвих в розрахунок за борги Activ Solar. У лютому ця компанія офіційно заявила про банкрутство. Її борги оцінюються в півмільярда євро.
Якщо в активі Activ Solar були сонячні електростанції, то в SLAV таких високоліквідних активів для задоволення вимог кредиторів немає. Відповідно до звітності, активи складають близько 80 мільйонів євро. Левова частка цих активів - підприємства групи "Укрпідшипник". Це перш за все заводи важкої промисловості, розташовані в зоні конфлікту на сході України.
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...