Лідери партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко і Радикальної партії (РП) Олег Ляшко, які менше року тому обмінювалися публічними образами, налагодили стосунки. Причому ініціатором примирення серед депутатів називають головного радикала, який підійшов до Тимошенко знову-таки на людях. Заради чого політики погодилися забути всі колишні образи і суперечності, розбиралася Страна, передають Патріоти України.
"Зозуля" і "чихуахуа"
Фотографія, яку народний депутат Лев Підлісецький ( «Самопоміч») 19 квітня виклав на своїй сторінці в Фейсбуці, викликала ажіотаж в політичних колах. Тимошенко і Ляшко мирно розмовляють, причому сидячи в секторі «Батьківщини». Тобто головний радикал прийшов на розмову до Тимошенко. «Сьогодні були заклики до єднання. Так ось воно! »- зі смайликом прокоментувала під знімком народний депутат Ольга Белькова (« Блок Петра Порошенка », БПП).
"Зозуленя повернувся до зозулі", - відреагував її колега по фракції Павло Різаненко. «Нічого не сталося))) Гра триває))))», - відповіла їм народний депутат Ірина Подоляк ( «Самопоміч»). А ось народний депутат Олексій Рябчин ( «Батьківщина») вважає бесіду свого лідера з Ляшком симптоматичною. «Напевно, (Ляшко - прим.ред.) відчуває, хто стане президентом наступним", - "підморгує" він в коментарях.
Іронію депутатів легко зрозуміти, якщо згадати тривалий конфлікт між Тимошенко і Ляшком, який колись належав до її політичної сили. Можна виділити два гучних епізоди. Перший - це скандал навколо члена фракції РП Юрія Шухевича. У листопаді 2016 року головний радикал звинувачував «Батьківщину» в спробі використовувати його старого колегу по фракції для запуску процедури імпічменту президента Петра Порошенка.
Тоді ж Ляшко вперше назвав Тимошенко «московською зозулею», закликавши Порошенка позбавити лідера «Батьківщини» українського громадянства і вислати в Росію. Іншим приводом звинувачувати Тимошенко був газовий контракт 2009 року, підписаний нею в якості прем'єр-міністра.
Тимошенко все пригадала йому майже через рік. На погоджувальній раді парламенту в жовтні 2017 го вона у відповідь на особистий випад звинуватила Ляшка в роботі на інтереси Адміністрації президента (АП).
"І якщо Порошенко зараз хоче зі мною боротися, і якщо Порошенко хоче мене і моє ім'я політично принижувати, нехай виходить самостійно проти мене і бореться, а не через своїх чихуахуа. Треба просто абсолютно чітко президенту боротися своїми руками, а не за допомогою бобіків, які гавкають за його вказівкою", - заявила лідер "Батьківщини".
У колах політтехнологів існувала версія, що Ляшко не випадково настільки завзято атакує Тимошенко. Мовляв, це частина плану Банкової, за якою головний радикал мав відібрати голоси у лідера «Батьківщини», щоб не допустити її виходу до другого туру.
З ким посварився, з тим і помирюся
Втім, якщо такий план і був, то, судячи з усього, він вже в минулому.
«Зараз у лідерів ділові відносини», - стверджує співрозмовник видання у фракції «Батьківщина». За його словами, примирення було почином Ляшка, який на очах у всього парламенту підійшов до Тимошенко.
«Він підсів і попросив вибачення за те, що згадав Тимошенко в зв'язку з розглядом в американських судах (у справі колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка, якого в США засудили за відмивання грошей і переведення їх на закордонні рахунки - ред.)», - каже джерело у фракції. Це сталося за день до цього, коли фракція радикалів блокувала трибуну.
«Ляшко сказав, мовляв, давай не переходити на особистості, навіть якщо критикуємо один одного», - говорить інше джерело у фракції, стверджуючи, що Тимошенко відповіла згодою.
Відбувалося все публічно, щоб не було потім пересудів. "У парламенті все одно б дізналися, але тоді б говорили, що наш лідер здався. А так він зберіг обличчя", - стверджує співрозмовник у фракції РП.
Висувається кілька версій, чому політики прийшли до примирення (хоча б на вигляд). Депутати з «Батьківщини» офіційно і неофіційно вважають за краще говорити, що вся справа в рейтингу Тимошенко, який найвищий серед потенційних кандидатів в президенти.
«Ляшко докритикувався. Його виборець, який Юлі теж симпатизує, перетікає до нас. Ось він і вважав за краще мир, поки не пізно. Це ж прагматик на додачу до циніка", - переконує співрозмовник, близький до Тимошенко і додає:"Ляшко ледь поговорив з Юлею, як йому показують пост Лозового (народний депутат від Радикальної партії, близький до головного радикалу - ред.), де той «проходиться» по «Батьківщині». "А що?! Це було до того, як ми з'ясували стосунки", - незворушно відповів Ляшко.
За іншою версією, фактор рейтингів грав в цій історії другорядну роль. А вирішила все думка бізнесмена Ріната Ахметова, якому приписують вплив на Ляшка. «Ахметов нібито сказав лідеру, що війну проти всіх тобі не виграти», - говорить співрозмовник видання в РП. Через цю установку, як кажуть в парламентських кулуарах, Ляшко припинив воювати і з іншими групами впливу в політиці. Або ж це з ним війну зупинили, що може бути наслідком домовленостей на рівні Ахметова.
"Як варіант, підхід Ляшка - пропозиція Ахметова про співпрацю", - розмірковує співрозмовник видання, близький до Тимошенко. Всупереч повідомленням ряду ЗМІ він стверджує, що лідер «Батьківщини» не шукала зустрічі з олігархом заради фінансування. «Наскільки я знаю, це неправда», - говорить джерело.
Інтерес до Тимошенко з боку Ахметова співрозмовник в його команді заперечує. «Її підтримує Коломойський (співвласник групи« Приват »Ігор Коломойський - ред.), з яким у нас до повного миру ніколи не дійде", - говорить він. А Ляшко, на його думку, зробив тільки тактичний хід, згладивши протиріччя з Тимошенко.
До слова, Коломойський в недавньому інтерв'ю «Дойче велле» дійсно назвав Тимошенко найбільш гідною крісла президента з числа досвідчених політиків.
В цілому ж можна говорити про тенденції нових ситуативних союзів під куполом Ради, які, на тлі туманних перспектив переобрання Порошенка, приходять на зміну старій системі відносин, де різні фракції діяли в рамках політтехнологічних схем, нав'язуваних Банковою.
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...
Армії Російської Федерації вдалося накопичити понад півтори тисячі ракет. Окупантам вдалося поповнити свій арсенал завдяки нарощенню виробництва та паузі в атаках по Україні. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані інформованих джерел, пе...