Американська розвідка збільшила масштаби стеження за Росією до максимуму з часів холодної війни. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела в уряді, передають Патріоти України.
Як пише газета, спецслужби, які в останні роки сконцентрувалися на боротьбі з тероризмом і роботи в зоні ведення США бойових дій, знову перевели частину ресурсів на російський напрямок. Мова йде, зокрема, про роботу співробітників ЦРУ під прикриттям, кібершпигунство та супутникове стеження.
Співрозмовники видання відзначають, що мова про шпигунство в масштабах часів холодної війни не йде. Якщо на стеження за СРСР могло бути виділено до 40 відсотків всіх ресурсів, то зараз це близько 10 відсотків, причому за останні два роки частка зросла.
Необхідність у збільшенні масштабів стеження обумовлена тим, що Росія застала США зненацька зовнішньополітичними діями останніх двох років, спрямованими на утвердження своєї ролі в світі, в тому числі анексією Криму, вступом у війну в Сирії, а також можливою організацією кібератак, пише газета.
Крім того, незважаючи на різницю в бюджеті, РФ виділяє на розвідку проти США більше людських ресурсів. Кількість співробітників російських спецслужб в США оцінюється в «150 осіб або більше», тоді як в американських РФ — у кілька десятків. Кількість співробітників, що спеціалізуються на Росії, знизилася спершу після розпаду СРСР, а потім і після терактів 11 вересня, коли ресурси були спрямовані на боротьбу з тероризмом.
Кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун вдерся до однієї з лікарень та погрожував лікарці арештом через те, що вона нібито зробила аборт на пізньому терміні вагітності. Про це у п’ятницю, 18 квітня, повідомляють Патріоти України з посиланням на Polit...
В тимчасово окупованому Севастополі фіксують масове вивезення родин старшого офіцерського складу Чорноморського флоту РФ. Вони спішно покидають кримський півострів, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал партизанського руху "АТЕШ". ...