Гірка пігулка для Кремля: У Єврокомісії спростували аргументи "Газпрому" про користь "Північного потоку-2" для ЄС

Єврокомісар також нагадав, що Україна є надійним транзитером газу.

Єврокомісар Марош Шефчович. Фото:news.bigmir.net

Будівництво газопроводу "Nord Stream 2" не зможе поліпшити безпеку поставок газу в ЄС, як про це заявляють акціонери проекту. Про це заявив віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович на конференції "Nord Stream 2 - Енергетичний союз на роздоріжжі", передають Патріоти України з посиланням на Цензор.нет.

"Будівництво "Nord Stream 2" може призвести до скорочення кількості транспортних коридорів (по поставці газу в ЄС - ред.) з нинішніх трьох до, в кращому випадку, двох: маршрут через Україну буде не затребуваний. Також під загрозою опиниться маршрут "Ямал - Європа" через Польщу. Таке скорочення кількості маршрутів не поліпшить безпеку поставок", - сказав Марош Шефчович.

Єврокомісар нагадав, що Україна є надійним транзитером газу.

"Не дивлячись на економічні та політичні виклики, Україна залишається надійним газовим партнером і транзитною країною. В інтересах всіх сторін - щоб Україна залишалася важливим коридором для транзиту газу", - додав віце-президент Єврокомісії.

Акціонери проекту "Північний потік 2" і керівництво російського "Газпрому" неодноразово стверджували, що будівництво нового газопроводу покликане зміцнить безпеку енергопостачань до ЄС і не створить ризиків для країн Центральної та Східної Європи.

Як повідомлялося, член Єврокомісії з енергетики Мігель Аріас Каньєте на зустрічі у вівторок з керуючим директором Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG Матіасом Варнігом і главою комітету акціонерів Nord Stream AG, екс-канцлером ФРН Герхардом Шредером висловив стурбованість комісії щодо впливу проекту "Nord Stream 2 "на безпеку поставок, стратегію диверсифікації ЄС і майбутнє українського транзиту.

У березні уряду десяти країн ЄС заявили про свою незгоду з реалізацією російського проекту "Північний потік-2", що дозволить подвоїти кількість газу, що поставляється з Росії безпосередньо до Німеччини.

Проти реалізації проекту також виступає Україна, оскільки будівництво нового газопроводу з Росії в ЄС може позбавити країну доходів від транзиту російського газу, які оцінюються в суму близько $ 2 млрд на рік.

Нагадаємо, 4 вересня в ході Східного економічного форуму було підписано угоду акціонерів проектної компанії з будівництва третьої і четвертої ниток "Північного потоку". До складу нового консорціуму увійшли шість учасників: "Газпром", E.ON, BASF / Wintershall, OMV, Engie, Shell. У "Газпрому" в консорціумі 50%, у решти партнерів по 10%.

Поспішають, як можуть: Норвегія уточнила, коли передасть Україні всі обіцяні винищувачі F-16

четвер, 15 травень 2025, 23:25

Норвегія завершить поставку обіцяних літаків F-16 Україні протягом 2025 року, заявив міністр оборони країни Туре Сандвік, передають Патріоти України з посиланням на NRK. Він нагадав, що частину літаків Норвегія вже передала Україні. Інші борти надають ...

Відправив до Шойгу: Путін звільнив головкома сухопутних військ

четвер, 15 травень 2025, 23:00

Російський диктатор Володимир Путін звільнив головнокомандувача сухопутних військ армії РФ Олега Салюкова та перевів на іншу посаду. Про це свідчить відповідний указ, передають російські медіа, передають Патріоти України. Новим головнокомандувачем Сухо...