​Його 30 срібників: Що хоче Путін за голову Асада

Погодившись на відставку Асада, Росія, ймовірно, дала світові шанс на мир у Сирії. Єдине питання – це на яких умовах має відбутись гіпотетична передача влади у руки нових обранців сирійського народу.

Башар Асад - не ти останній диктатор світу

Радбез ООН ухвалив проект резолюції на підтримку мирного процесу в Сирії. Одноголосно, констатують Патріоти України. Резолюція вимагає від всіх сторін конфлікту припинити бойові дії проти цивільного населення, сісти за стіл переговорів і віддати майбутнє Сирії в руки сирійського народу. При тому ООН зобов'язується взяти на себе організацію переговорного процесу між Дамаском і опозицією, початок переговорів намічено на січень 2016 року.

На перший погляд, це черговий набір благих побажань, які не вартують паперу, на них переведеного, і мають на меті не допомогти Сирії, а привернути увагу громадськості до того, які розумні й миролюбні люди цей документ приймали. Як багато-багато інших подібних документів стосовно Сирії, прийнятих "стурбованою світовою громадськістю".

Втім, цього разу все може бути й зовсім інакше. Бо найважливіше у прийнятій резолюції – це те, про що вона мовчить, цитують західні агентства depo.ua. А мовчить ООН про долю сирійського "президента" Башара Асада.

Якого, якщо вірити джерелам світових інформагентств, вирішили зливати вже всі.

"Якщо він (Асад) не може служити своїй країні і своєму народу, країною повинен керувати здатний на це наступник", - відзначив співрозмовник агенції Reuters в іранському уряді. Додавши, що Іран та Росія знаходяться в "повній згоді щодо Сирії і долі Башара Асада". При тому як Іран, так і Росія вважають, що Асад повинен піти тільки в тому випадку, якщо програє вибори, які треба проводити якнайшвидше.

Саме можлива відставка Асада і проведення загальних виборів роблять чергову резолюцію Радбезу ООН чимось більшим, ніж клаптик якісного паперу.

Втім, і згода на відставку Асада не є гарантованим фіналом громадянської війни в Сирії. По-перше, ніхто поки не знає, як проводитимуться вибори – і хто зможе брати в них участь. Країна розірвана на клаптики, і якщо з Асадом і ліберальною опозицією можна домовитись, то хто і як домовлятиметься з Ісламською державою, на територіях якої живе чимало сирійців? Звичайно, вони будуть фактично виключені з виборчого процесу. Але навіть якщо не брати до уваги відвертих горлорізів, не факт, що на проведення відкритих виборів погодиться решта "жорстко ісламської опозиції", на кшталт "Фронту аль-Нусра". Не кажучи вже про те, що якось не дуже хочеться думати, хто і як рахуватиме голоси в сучасній Сирії, і якою буде реакція сил, що зазнають поразки, на констатацію цього невеселого факту.

І другим моментом, окрім очевидних складнощів підготовки і проведення виборчого процесу, буде питання ціни, яку Росія а Іран захочуть за визнання поразки Асада. Поразки, яка їм обійдеться дешевше, ніж його перемога – але за яку вони явно спробують виторгувати немало геополітичних преференцій.

Тому говорити про можливість миру в Сирії можна буде тільки тоді, коли всі зацікавлені сторони погодяться на вибори – й проведуть їх, а бої збережуться тільки на кордонах територій, контрольованих ісламськими фанатиками. Хоча й згода Росії та Ірану відмовитись від безумовної підтримки Асада, дає сирійському народу крихітний, ефемерний, але вельми бажаний шанс на мир. Мир, який може настати навіть не після вдалого проведення виборів і від'їзду російських та іранських "гастролерів", а лиш після того, як останній

"Це вражаючі кадри": так звана "друга армія світу" наступає в Україні на "Ладах", бо немає бронетехніки – Bild

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:52

На нові кадри з передової, які з’явилися в Мережі, звернув увагу експерт Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке, передають Патріоти України. . На одному з відео зображено, як четверо російських окупантів пішли на штурм українських позицій під Пок...

"Всі сторони повинні зберігати спокій": Китай відреагував на застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:40

Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...