Хіти тижня. Якби я була прем’єром України: Меркель розповіла, які б три найважливіші реформи запровадила

Канцлер Німеччини назвала серед пріоритетних реформ в Україні боротьбу з корупцією, децентралізацію та приватизацію.

Анґела Меркель під час зустрічі зі студентами КНУ імені Тараса Шевченка. Фото: Рейтерс.

Під час зустрічі в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в Меркель запитали, які три найважливіші реформи вона б запровадила, якби була прем’єр-міністром України, передають Патріоти України.

«Якби я була прем’єр-міністром України, я б, звичайно, ознайомилася детальніше із ситуацією, але я думаю, що досить важливо, щоб запроваджувалися правильні і болісні реформи. Перша реформа – це механізм боротьби з корупцією. Я вважаю це однією з найскладніших проблем, яка не вирішується за один день. Тут потрібно багато чого зробити за допомогою міжнародних експертів, які мають досвід», – сказала Меркель.

Другою реформою вона назвала децентралізацію.

«Не все можна в Україні вирішувати з Києва. Україна – це величезна країна. Необхідно передати відповідальність мерам, громадам і також дати можливість збирати податки, щоб була конкуренція між регіонами, щоб можна було бачити, хто працює добре, хто – погано, кого треба переобрати, кого – зняти», – заявила Меркель.

Говорячи про третю реформу, канцлер згадала про приватизацію.

«Необхідно створити законодавчу основу для приватизації, оскільки я думаю, що є досить багато державних підприємств в Україні. Вони тенденційно ще не достатньо ефективні. Звичайно, приватизація – це не панацея», – зазначила Меркель.

Вона також згадала про програму Міжнародного валютного фонду та підвищення цін на енергоносії. «Я думаю, що реформа цін на енергоносії досить важлива, оскільки не можна тривалий час жити на основі субсидій для всіх», – сказала Меркель, навівши в приклад досвід Німеччини, де уряд надає цільову підтримку людям, не спроможним заплатити за комунальні послуги.

Байден відреагував на підрив Каховської ГЕС (відео)

середа, 7 червень 2023, 0:00

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден відреагував на прорив дамби Каховської гідроелектростанції у Херсонській області. Фрагмент його відповіді опублікував "Голос Америки" у своєму Telegram-каналі, передають Патріоти України. Журналістка запит...

У найближчі дні і тижні: США готують нові пакети допомоги для України - Білий дім

вівторок, 6 червень 2023, 23:28

США готові допомогти Києву у подоланні наслідків підриву Каховської ГЕС та готують додаткові пакети допомоги. Про це заявив на брифінгу 6 червня координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передають Патріоти Україн...